Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 356
@cieliczka: trochę bardziej miarodajne by było podać na przykład na mieszkańca albo na km². Fajnie że USA produkuje więcej, niż Niemcy, ale zajmuje też 50x większy teren XD
  • Odpowiedz
trochę bardziej miarodajne by było podać na przykład na mieszkańca albo na km². Fajnie że USA produkuje więcej, niż Niemcy, ale zajmuje też 50x większy teren


@Hoplophile: Niekoniecznie bardziej miarodajne bo wykresy z liczbami bezwzględnymi mają po prostu inną rolę. Co z tego, że małe państwo, które produkuje z węgla 10 x więcej energii na mieszkańca czy na km2 od drugiego w rankingu przejdzie na neutralność-węglową jak w skali globu
  • Odpowiedz
@cieliczka a ja wczoraj na studiach miałem takie wykresy ale z 2006 XDD i w sumie wszytskie inne max do 2008 roku. Babce się nawet nie chce zrobić nowej prezentacji tylko jakaś sprzed kilku lat i w------e.
  • Odpowiedz
a ja wczoraj na studiach miałem takie wykresy ale z 2006 XDD i w sumie wszytskie inne max do 2008 roku. Babce się nawet nie chce zrobić nowej prezentacji tylko jakaś sprzed kilku lat i w------e.


@Promets: () Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, ale pewnie prawie wszystko co jest obecnie na 90% wykładach można znaleźć w ciągu 5 minut w lepszej formie w internecie,
  • Odpowiedz
@cieliczka ogólnie babka zajmuje się jako tako ekologią i odnawialnymi źródłami. Jej wykłady i prezentacje to skopiowane Wikipedia, jakieś bezsensowne dane, zero konkretów. Czyta słowo w słowo dodając tylko "można powiedzieć, że....." I czyta co leci xD ostatnio kolega zadał jej pytanie "co to jest ta woda jakaś tam" miała że powstaje to przy wydobyciu węgla w prezentacji, nie wiedziała XDD zaczęła szukać na telefonie chyba, ale też nie znalazła!
Miałem
  • Odpowiedz
kolega zadał jej pytanie "co to jest ta woda jakaś tam" miała że powstaje to przy wydobyciu węgla w prezentacji, nie wiedziała XDD zaczęła szukać na telefonie chyba, ale też nie znalazła!

Miałem podobne wykłady wcześniej, gość przez 2h pokazał trzy slajdy, ale opowiadał sam od siebie, rzeczy aktualne, takie z życia codziennego. On przynajmniej zaciekawił i potrafił odpowiada na pytania xD


@Promets: No, ale w polskim systemie dostają tyle
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cieliczka: no taka logika trochę na zasadzie. Sąsiad obrabował bank, więc jak okradnę warzywniaka na rogu to przecież nic takiego. No z punkt widzenia całego kraju to i owszem, natomiast moralnie rabowanie warzywniaka jest również wątpliwe.

W każdym razie zgadzam się z tym, że patrząc co Chiny o----------ą, to ciężko kierować się moralnością, osłabiając tym samym swój kraj.
  • Odpowiedz
@cieliczka: Otusz nie, bo prąd dla ludzie gdzieś trzeba będzie wyprodukować czy tu czy tam, to bez znaczenia. Kluczowy jest tu % w jakim dany kraj korzysta z czystej energii. Z tego co mi wiadomo Chiny już od dobrych kilku lat walczą ze stanem powietrza u siebie i tą energię właśnie oczyszczają. Państwo o większych emisjach na pewno ma większy budżet ale też musi zainwestować znacznie więcej w oczyszczenie energii.
  • Odpowiedz
@piastun: yhym Chiny produkują według tego wykresu 16x wiecej niz Polska. Problem w tym ze Polska to jakies 38mln mieszkańców a Chiny 1,386 miliarda czyli jakieś 36 razy wiecej ludzi. Produkują wiec dwa razy mniej energii z węgla na człowieka niz Polska no ale tak taguj bo Neuropa i w ogole Greta ma brzydki ryj!!!!!!111one1!!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow : ale jak ktoś widzi ten wykres, to może powiedzieć "s------e hamerykańce, drudzy truciciele na świecie. Europa jest czysta, niech się uczą" a potem się okazuje, że jak zsumujesz emisję z powierzchni Europy, to i tak emitujemy tak samo. Chodzi mi zwyczajnie o punkt odniesienia. Tak, cała Ameryka emituje dużo, truje wszystkich. Ale to nie oznacza, że Europa nie robi tego w takim samym stopniu.
  • Odpowiedz
@cieliczka: Nie wiem, jak to wygląda w innych krajach ale myślę, że znaczącym czynnikiem jest jeszcze produkcja energii cieplnej z węgla (i choćby koksu). Wbrew pozorom oprócz sporej ilości pieców indywidualnych mamy jeszcze całkiem dużo kotłowni centralnych, które do produkcji ciepła zużywają paliwa stałe.
  • Odpowiedz