Wpis z mikrobloga

Syn, Tomasz Beksiński o ojcu, Zdzisławie. I o jego, o ich podejściu do muzyki.

http://krypta.whad.pl/html/artykuly_muzyczne/portret_artysty_w_swiecie_elektrotechniki.htm

"Jako klasyczny "konsument" muzyki, ojciec nie cierpi tekstów piosenek. Nie chce wiedzieć, o czym śpiewają wokaliści."

#zdzislawbeksinski #beksinski #malarstwo #muzyka #recenzje #recenzja #ksiazkowecytaty #kultura #sztuka #rockprogresywny #rockpsychodeliczny #classicrock
  • 10
"Jako klasyczny "konsument" muzyki, ojciec nie cierpi tekstów piosenek. Nie chce wiedzieć, o czym śpiewają wokaliści."


@simsoniak: O, również mam tę przypadłość. Jak chce wiedzieć, co kto myśli, to sięgam po książkę, albo prasę.
@Ned: @Adam787: @Ned: @grimes997: Polecam całą... eseistyczność Tomasza Beksińskiego. On się naprawdę na muzyce znał, pisał o niej z ogromnymi emocjami. Sądzę, że jego recenzje są najlepszym portretem nie tyle generacji, co pewnego rodzaju wrażliwości. I słuchacza, i twórcy - i samej muzyki. Totalna doskonałość, w dodatku na FB funkcjonuje fanpage "Tomasz Beksiński", na którym prowadzący ilekroć mu się przypomni podrzuca linki muzyczne. I są takie, że można
@simsoniak:

Ja się dopisuję do listy niesłuchających i nieczytających tekstów piosenek. A felietony Beksińskiego bardzo lubiłem jak jeszcze za jego życia pojawiały się w Tylko Rocku. :)

Dasz link do tego fanpejdża?
@simsoniak: Pamiętam jak miałem WTF czytając jego list pożegnalny opublikowany w TR na miesiąc przed samobójstwem. :) Ale audycji nie słuchałem, chyba że kilka na krzyż, pobranych z netu.

BTW. jeszcze do tych tekstów - kiedyś byłem wielkim fanem punk rocka i teksty były dla mnie ważne, ale w pewnym momencie praktycznie z dnia na dzień coś mi się przestawiło i od tego czasu głos jest tylko instrumentem. Dla mnie wystarczy