Wpis z mikrobloga

@sicknature: Czytałeś program lewicy związany ze zmianami systemu podatkowego? Podatki to nie kradzież, wie to każdy cywilizowany mieszkaniec świata, tylko #!$%@? polskie sebiksy i mentzeny maja jakaś swoją alternatywna wizje świata, a gdy poprosisz o przykłady YYY SINGAPUR YYYYY MONGOLIA. Istota jest TRANSPARENTNY system podatkowy, gdzie obywatele widza, na co podatki są przeznaczane, czyli na dobrze działające organy państwowe, dobra jakość infrastruktury, dobra jakość usług publicznych, transportu itd. Polska patologia
  • Odpowiedz
Wiedza ekonomiczna Zandberga ??? To ten od podatku 75%?


@Fermiol: Kolega niech się douczy na czym polega podatek progresywny, potem niech doczyta na czym polega zmiana stawki procentowej podatku, a potem znając podstawy wiedzy o systemach podatkowych niech wróci do nas i zacznie dyskutować o poważnych sprawach :)

oddaj mi 70% swojej wyplaty skoro jesteś takim komunistą tak jak chce to ten Zandberck


@ArcherID: Panu też :)
  • Odpowiedz
@MKULTRA: Jaki #!$%@? programista? :D Widziałeś jego githuba? Zapomniałeś wspomnieć, że to młody bananowy ziomek, który #!$%@? w życiu sam zrobił. Jak tak bardzo Wam się podoba, to od razu przelejcie mu swoje 75% dochodów, po co macie czekać aż wygra?
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: Może jesteś za młody ale ja wiem jak lewica rządziła i jakie umowy podpisywała dla dobra ludzi. Za każdym razem jak jadę z Katowic do Krakowa to dziękuję im że więcej wydaję na bramkach niż za paliwo. I umowa na która się zgodzili jest bezterminowa, niezmienna i zakazuje budowy alternatywnej drogi. O umowach gazowych z Rosją coś czytałeś jakie podpisywali? Ile hajsu lewego przytulili za prywatyzacje albo organizacje więzień
  • Odpowiedz
Za każdym razem jak jadę z Katowic do Krakowa to dziękuję im że więcej wydaję na bramkach niż za paliwo


@sicknature: Dzięki temu znasz realny koszt budowy i utrzymania autostrad ;) "Nic nie jest za darmo" - tak przecież mówią libki?

Przypominam, że przewoźnicy kolejowi w Polsce płacą pełną stawkę za utrzymanie i budowę infrastruktury (są to spółki: PKP PLK, Intercity itp.). Czemu kierowcy mają nie płacić za rzeczywisty koszt
  • Odpowiedz
@Rabke: Miasto / bogaci bardziej na KO niż na niego, ale jednak coś w tym jest. Tak czy siak, mam niesmak jak na niego patrzę i słucham tych zajebistych pomysłów. BTW bogaci to raczej nie chcieliby się wyzbyć swoich 75% dochodów na "cele społeczne".
  • Odpowiedz
@W1992: w Polsce mamy najdroższy odcinek autostrady z całej Unii który ciągle jest w remoncie XDDD

Poza tym płacimy podatki na utrzymanie dróg między innymi w paliwie. A koszt przejechania tego odcinka tej konkretnej autostrady jest absurdalnie wysoki. Czemu się nie dowiemy bo czerwone mordy zgodziły się na utajnienie umowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za miesięczną jazdę z Katowic do Krakowa miałbyś roczną winietę na obojętnie
  • Odpowiedz
Dania, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, a nawet Finlandia dobrze pokazują, ze mądra polityka podatkowa może działać lepiej lub choćby próbować działać lepiej.


@Kazach_z_Almaty: to sprawdz sobie jakie PKB mają te kraje i jakie ma Polska.

@W1992: podatek progresywny na poziomie 70% od "prezesów" to czysty populizm i każdy mający większe pieniądze znajdzie sposób żeby go unikać albo przeniesie biznes za granice i efektywnie wpływy będą marginalne.
  • Odpowiedz
Jeden z najbardziej charyzmatycznych polityków nadchodzącej kadencji vs stary dziad który nie potrafi skrytykować polityki socjalnej bez powiedzenia "Hitler" xD


@Frank_Forsyth:
Fajnie jeszcze jakby umiał dodawać i odejmować, bo na te jego obietnice nie starczyłoby chyba nawet przy 100% podatku dla każdego xD.
  • Odpowiedz
Poza tym płacimy podatki na utrzymanie dróg między innymi w paliwie


@sicknature: XDDDD
Wiesz, że kierowcy nie płacą w podarkach w paliwie za rzeczywisty koszt i utrzymanie dróg? Z nich utrzymywane są tylko drogi ekspresowe, częściowo autostrady, krajowe (ale już tylko poza granicami administracyjnymi miast). Do reszty wszyscy dokładamy się - nawet Ci, którzy samochodu nie mają i nie używają.

Tak, zgodziłbym się na tańsze winiety. Pod warunkiem, że koszty
  • Odpowiedz
@Frank_Forsyth: Przecież Zandberg już nie raz dał się sfotografować z symbolami komunistycznymi. Przemawiał miedzy innymi pod czerwonymi flagami z sierpem i młotem, antify czy z wizerunkiem che guevary.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krave: nie wiem i mnie to nie obchodzi, rzecz w tym że widzicie w nim tylko dziada który nic nie osiągnął gdyby nie pieniądze ze spadku.
  • Odpowiedz
@Kosmiczny_pies_Kazak: Toż przecież piszę, że nie mam nic do rozsądnej lewicy. Problem w tym, że Zandberg i spółka mają tyle wspólnego z rozsądkiem co akordeon ze samochodem. Sprawa w prokuraturze zdaje się była.

Komedią w Polsce jest to, że lewica ma faktycznie sporo zasług - w latach 90 była bardziej prawicowa niż dzisiejsza pseudo prawica czyt. PiS.

Gdyby nie konotacje z PZPR to SLD byłoby rozsądną opcją. Razem to nikomu
  • Odpowiedz