Wpis z mikrobloga

@976497 również zgadzam się z razemkami w wielu kwestiach (chyba dochodziło do 70%), jednak własnoręcznie zarabiam pieniądze a pobieranie zasiłku jeśli jest się zdrowym do pracy jest dla mnie hańbą, więc nie ma mowy abym głosował na partie lewicowe gospodarczo / autorytarne
@tlaziuk: Ja również własnoręcznie zarabiam pieniądze z własnej działalności gospodarczej i w życiu nie pobierałem państwowego zasiłku.
Ale pobieranie zasiłku nie jest dla mnie hańbą, z jednego prostego powodu - jesteśmy tylko ludźmi, a nie maszynami lub narzędziami do pracy.

Przecież przez pierwsze lata mojego życia byłem na "zasiłku" ze strony moich rodziców.
Czemu tylko zwierzęta domowe mogą robić to, co chcą i przeżywać całe swoje życie na koszt opiekuna, co
@976497 jakbym czytał opis niewolnictwa,
jeśli utrzymujesz zwierzaka lub dziecko to jesteś za nie odpowiedzialny i możesz z nim robić co chcesz,
jednak w przypadku jednostki wisi nad nią bat społeczeństwa i nawet jeśli skrzywdzi istotę za którą jest odpowiedzialna to czeka ją kara,
natomiast sugerujesz aby oddać swoje jestestwo, zostać niewolnikiem jakiegoś organu nad którym nie ma takiego bata, nie wyobrażam sobie aby mogło to się dobrze skończyć
@tlaziuk:

jeśli utrzymujesz zwierzaka lub dziecko to jesteś za nie odpowiedzialny i możesz z nim robić co chcesz


Raczej wiele osób i organizacji ma co do tego zupełnie inne zdanie. Nie możesz ich krzywdzić, bo nie są Twoją własnością, a odrębnymi istotami, które jedynie są pod Twoją opieką.

Autonomiczne pojazdy coraz częściej wożą całe rodziny.
Zwykła winda też jest takim mechanizmem, któremu się powierza własne życie i swoich najbliższych. Nie ma
@976497

Raczej wiele osób i organizacji ma co do tego zupełnie inne zdanie. Nie możesz ich krzywdzić, bo nie są Twoją własnością, a odrębnymi istotami, które jedynie są pod Twoją opieką.

czyli antropomorficzny "bat"

Ale jaką wartość będzie miał wtedy człowiek który przestanie być trybikiem? myśląc poza moralnością: nieprzydatne tryby wyrzuca się na śmietnik

Twoja utopia, tak samo jak każda, będzie działać dopóki każdy jej uczestnik będzie myślał tak jak jej twórca,
@tlaziuk:

Ale jaką wartość będzie miał wtedy człowiek który przestanie być trybikiem?


Człowiek będzie stanowił wartość sam dla siebie.
Tak to już w życiu jest, że to ani nie praca, ani nie dzieci są sensem, bo ten sens należy odnaleźć w sobie.