Wpis z mikrobloga

#wybory #bekazpisu

Hmm, Jarek wcale zadowolony nie jest i nie dziwię mu się. Spójrzcie na to z innej strony. OK, nawet niech PiS będzie miał samodzielną większość jeszcze raz (wiele wskazuje, że będzie to większość o włos). No tylko zobaczcie co PiS #!$%@?ł aby mieć tak #!$%@? wynik. Tak, ten wynik jest #!$%@? w stosunku do tego co PiS próbował osiągnąć.

Odpalili wszystko co tylko się dało łamiąc prawa zdrowego rozsądku, uczciwości a czasem i nawet prawo. Propaganda 24/7 na pełnej #!$%@? ze wszystkich mediów nad którymi miało się kontrolę, wchodzenie w dupsko Kościołowi i Rydzykowi aż po pięty, lizanie dupska Solidarności, lizanie dupska górnikom, populistyczne #!$%@? edukacji, populistyczne #!$%@? systemu ochrony zdrowia, populistyczne #!$%@? energetyki, populistyczne #!$%@? sądownictwa. Do tego wyciśnięcie budżetu na populistyczne rozdawanki do cna. Długo by tu jeszcze wymieniać.

Poszli po prostu va banque, bo Kaczyński liczył na to że zdobędą większość konstytucyjną i zrobią z niego cesarza. I pomimo tego wszystkiego... nic się nie zmieniło tak naprawdę. Jakby nie zrobili praktycznie nic z powyższego, to prawdopodobnie surfując na samym gospodarczym prosperity mieliby taki sam wynik jak teraz. Bez propagandy, bez wchodzenia w dupę, bez szczucia, bez ryzykowania budżetem itd.

I po co było to wszystko? To nic nie dało i w przyszłości też nic nie da, więc podejrzewam, że PiS może nieco zmienić swoją politykę na bardziej umiarkowaną, bo po prostu nie ma sensu podejmować takiego ryzyka jak podjęli za tej kadencji licząc na większość konstytucyjną. Kolejnych wyborów nie wygrają, nie ma żadnych szans na to. Rozdawnictwo w praktyce nic nie dało, lizanie odbytów pewnych grup społecznych też nie. Opozycja była tak słaba, że nawet jakby nic nie zrobili, to prawdopodobnie wynik byłby podobny.

Nie jestem więc taki pewien czy wyznawcy PiSu powinni się tak bardzo cieszyć, bo słupkowe kalkulacje pokazują, że rozdawanie pieniędzy gówno dało i kurek z socjalem może zacząć się przykręcać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 39
wciąż mają większość parlamentarną i za parę miesięcy ruszą z grubymi zmianami, żeby do kolejnych wyborów ludzie zapomnieli. Przygotuj się na #!$%@? przedsiębiorców i zmiany światopoglądowe.


@Nattana: No ja właśnie nie jestem taki pewien. Kaczyński i jego świta to wyrachowani cynicy, a wszystko wskazuje na to, że ich polityka była po prostu daremna i fakt, trochę ludzi mogła zabetonować - ale to i tak był już ich elektorat, a pozostałych nastawili
@Khaine: Wszystko bedzie zalezalo od sytuacji gospodarczej. Jesli jeszcze jakims cudem najblizsze 4 lata bedzie dobrze, to jest szansa, ze PIS zagarnie jeszcze kilka % lub zaktywizuje nieglosujacy elektorat. Tego stabilnego 40+ % nie straci, chyba ze przyjdzie recesja i bedzie trzeba ciac social :)
Oj, wydaje mi się że niektóre partie miałyby więcej jakby nie ataki w TVP.


@milymirek: A mnie się wydaje, że miałyby właśnie mniej. Te wściekłe ataki ze strony TVP, ta bezczelna propaganda niejednego człowieka pamiętającego komunizm zjeżyła zapewne. Być może właśnie to była ta kropelka, która sprawi że Konfederacja będzie w Sejmie. Pamiętaj jakim narodem jesteśmy. Jeśli rząd na kogoś pluje z całych sił, to zaczynamy uważać, że ten opluwany widocznie
@panczekolady: Jeśli zrobią wcześniejsze wybory to je #!$%@?ą, ostatnio było tak samo. Pamiętaj że od 2020 roku zaczniemy odczuwać skutki "zagrania va banque PiSu".

PiS wszystko utrzymał w powietrzu do momentu wyborów, teraz już to ledwo wisi pouwiązywane na drutach a większości konstytucyjnej nie ma nawet w marzeniach. Od 2020 roku ich słupki będą lecieć prosto w dół, bo prosperity hamuje, kasa na socjal się skończyła, ceny prądu odmrożone... ( ͡
Boję się, że zaczną kusić i przeciągać ludzi z innych klubów, no ale to zależy już tylko od kręgosłupa moralnego tych ludzi


@matkaPewnegoMirka: Ci ludzie widzą, że PiS zatonie już. Skoro taka machina jaką odpalili nie pozwoliła im odjechać opozycji to znaczy, że ten okręt właśnie płynie bez amunicji a wróg nawet nie zauważył, że do niego strzelali tak naprawdę. Wsiadłbyś? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja osobiście
@Khaine: Ok, zgadzam się ALE: lewica może znowu zacząć spektakl pt. "kłótnia każdego z każdym" a konfa uruchomić Korwina i "Protokół A. Hitler" ;) gdy liderzy zaczną robić bajzel, część szeregowych posłów może skusić się na intratne posadki.