Wpis z mikrobloga

Jeśli oddałeś głos nie ważny w zgodzie z Twoim sumieniem bo miałeś tylko 2 kandydatów to przyłącz się. Pokażmy ilu nas jest! Ja się czuje dumny z tego bo nie będę brał udziału w takiej grze gdzie nie mam wyboru a wmawia mi się,ze jakiś mam.
Poza tym kto wytłumaczy jak to działa ten wybód do senaty ze tylko akurat 2 partie od 25 lat co zmieniają tylko kolur.

#glosniewazny
#wybory
a-lexis - Jeśli oddałeś głos nie ważny w zgodzie z Twoim sumieniem bo miałeś tylko 2 ...

źródło: comment_VB3eP8nN1LgXRtDk6wFi4TUhqqqsYnZ2.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a-lexis: Kto dostanie najwięcej głosów w okręgu ten wygrywa. Najwięcej to może być zarówno 60 jak i 12%.
Dlatego bez sensu wystawiać kandydata jeśli nie mamy szans bo podkradniemy podobnym partiom poparcie, a i tak nie wygramy i wygra ten gorszy dla nas.
  • Odpowiedz
@a-lexis:

Mamy kandydatów A,B,C,D
Załóżmy, że A dostaje 35%, B 15%, C 25%, D 25%.
Jeśli wszyscy tak dostali to wygrywa A, a jeśli się dogadają na 1 kandydata to sumując elektoraty koalicja BCD bierze okręg.
Oczywiście część wyborców nie zagłosuje na koalicje, albo nawet zagłosuje na A. Ale lepiej mieć 51:49 i wygrać niż podzielone 65% i przegrana
  • Odpowiedz
@a-lexis: Owszem

A w Wlk. Brytanii wybierają tak odpowiednik naszego Sejmu, bardzo ładnie to tam działa, już dawno ustalili co z Brexitem np. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz