Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć,
Dzisiaj przydarzyła mi się dziwna sytuacja. Po godzinie 7 rano otrzymałem smsa z kodme 3d secure na transakcję w wysokości 100 zł do jakiegoś kasyna. Oczywiście zadnej takiej transakcji nie wykonywałem (ani teraz, ani nigdy wcześniej). SMS wyglądała identycznie jak wcześniejsze, z jedną różnica ze nadawca był Nazwa Banku a do tej pory zawsze było NazwaBanku (bez spacji).
Pierwsze co to telefon do banku i zastrzeżenie karty. Dopytałem też, czy odnotowali próbę takiej transakcji ale nic takiego u nich się nie pojawiło.
Na szczęście zadnych pieniędzy też nie pobrało.
I tu moje pytania do bardziej zorientowanych w temacie:
1. Czy mógł to być podrobiony SMS? Tylko jeśli tak to skąd wiedzieli jakie są 4 ostatnie cyfry numeru karty (to w smsie 3d secure się pojawia)?
2. Czy nieudana próba transakcji kartą "zapisuje" się w danych banku?
3. Czy po wpisaniu numeru karty ale podaniu błędnego numeru CVV SMS z 3d secure też przychodzi?

Zastanawiam się czy ktoś po prostu wpisal losowe numery z nadzieją ze się uda bo nie mam pojęcia jak mogłyby wpaść w ręce osoby trzeciej. Transakcje zawsze robiłem na swoim komputerze podłączony do swojej domowej sieci WiFi.
#banki #bezpieczenstwo #internet #visa

Pozwole sobie zawołać też @ZaufanaTrzeciaStrona może coś podpowiedzą
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ToSemJa89: Bank na pewno ma informacje o nieudanych transakcjach. Podrabianie takiego SMSa nie ma za bardzo sensu. Dane karty mogli zdobyć z jakiegoś wycieku, połączenie po twojej stronie nie ma wtedy znaczenia.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MUDAMUDAMUDA: @ms93: dzięki za odpowiedzi. Czyli to był fałszywy SMS bo bank tej próby płatności nie odnotował. Ale tak @ms93 wspomniał, jaki sens mieli by w fałszowaniu takiej wiadomości?
Starałem się karty używać raczej w porządnych serwisach (ostatnie co pamiętam to pizzaportal). A czy czasami nie było jakichś "ataków" na karty Visa?