Wpis z mikrobloga

Hej,

Posiadam router Huawei B525 od t-mobile i potrzebuję wzmocnić nadawany przez niego sygnał wifi. LTE odbiera bez problemu, chodzi tylko o zwiększenie transferu w pokoju oddalonym od routera.

Wifi extender TP-Link TL-WA860RE zawiódł i szukam kolejnego rozwiązania. Zanim znów zainwestuję w transmitery sieciowe (powerline), chciałbym upewnić się co do tanich (20zł) anten dostępnych na allegro dedykowanych dla B525.

B525 ma możliwość podpięcia dwóch anten, zazwyczaj właśnie sprzedawanych w parach, takie jak poniżej.

W aukcjach często załączany jest dodatkowy obrazek sugerujący, że każda z nich ma inne zadanie. Jedna polepsza odbiór lte, a druga właśnie wzmocnienie WLAN.

Oprócz powyższego obrazka nie udało mi się znaleźć innego potwierdzenia, że te anteny faktycznie polepszą siłę sygnału wifi. Czy to się zgadza i zadziała?


#b525 #huawei #lte #router #sieci
art_spencer - Hej,

Posiadam router Huawei B525 od t-mobile i potrzebuję wzmocnić n...

źródło: comment_umcswquMzHErmlbfrRD2BKfoF1l6S0bX.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@art_spencer: Jedyne skuteczne zwiększenie zasięgu to drugi router połączony kablem, albo powerline. Z tym, że z powerline bywa różnice. Muszą być na jednej fazie i dużo zależy od jakości instalacji elektr.
  • Odpowiedz
@art_spencer one nic nie robią(anteny) , co za bzdury wyczytałeś, te wejścia są do anten zewnętrznych do sygnału lte i nic więcej, anteny od wifi są zabudowane wewnątrz routera. Jeżeli chcesz polepszyć zasięg w innym pokoju, albo router dodatkowy, albo unifi ap
  • Odpowiedz
Dzięki za szybkie odpowiedzi.

@Bomboniusz1986 nie wyczytałem, właściwie to szukałem potwierdzenia. Jedyne źródło które mi to zasugerowało to obrazek który załączyłem. Jest on często dołączany do aukcji omawianych anten. Wygląda na screen z oficjalnego manuala, ale wyglada na to że jestnp od innego modelu
  • Odpowiedz