Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 957
#oswiadczenie #sad #zwiazki #chwalesie

Mirasy, jadę właśnie świadkować na sprawie rozwodowej mojej 70 letniej mamy. Jestem z niej mega dumna, że po 45 latach pato małżeństwa rodem z "dom zły" zdecydowała się na założenie mu sprawy z orzeczeniem o jego winie i obowiązkiem wypłacania alimentów. Wygrana jest formalnoscią.

Nigdy nie jest za późno na zmiany. Trzymajcie się. (ʘʘ) #dziendobry
  • 152
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@innigri:

>>za obniżenie jakosci zycia

>>Ojciec nigdy nie wspierał jej finansowo


...yyy czego nie rozumiem. W jaki sposób rozwód obniży jakoś życia, jeśli nigdy jej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ruok: tylko wtedy mówi się że "ktoś komuś spierdzielił 45 lat życia, ja bym strzelała w ogromne odszkodowanie", a nie to co zacytowałem
  • Odpowiedz
@innigri: Ja to wszystko rozumiem, ale jak już się pozbywacie tatuśka, to jeszcze chcecie od niego na "do widzenia" wyrwać jakieś alimenty? Czyżby Mamuśka była bez żadnego dochodu? Żadnej emerytury? A może po prostu po rozwodzie hajs już się nie będzie zgadzał? No jak tam TO wygląda?
  • Odpowiedz
@abart_bo_co: pisała wyżej - ojciec ma 5 tysięcy emerytury, matka ledwo ponad tysiąc, bo całe swoje życie poświęciła na wychowywanie 5 dzieci, a mąż jej ciągle wpajał, że jest gównem, które nigdy nic nie osiągnie. więc kobieta nie miała siły żeby się rozwijać, skoro dostawała w pysk od niego
  • Odpowiedz
@innigri: kurde jak można być z kimś 45 lat i nagle się obudzić, że to była wielka patola i żądać alimentów?
Przecież to brzmi jak absurd.
Bił, mordował, nie dawał pieniędzy... To po co z nim była tyle lat? Nie wiem, ale się domyślam.
Nie mam pojęcia jaki jest ten facet, ale skoro była z nim to znaczy że go potrzebowała, w obojętnie jakim aspekcie, odnosiła korzyść z bycia w
  • Odpowiedz
@dymitrop:

czyli wybrała sobie chadzika, który ma powodzenie u kobiet, który dodatkowo jest brutalnym #!$%@? i jeszcze ma do niego pretensje? NO #!$%@? XDD widziały gały co brały. ALe #!$%@? tam - najważniejsze że był przystojny i "wzbudzał emocję", a tak w ogóle to "łobuz kocha najbardziej" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Na prawdę jesteście tak żałośni, że nawet pod takim postem musicie pisać te swoje wysrywy?
  • Odpowiedz
@abart_bo_co: Tak, dokładnie o to chodzi w alimentach - o pieniądze. Z tego co opisuje OPka to jej matce się one należą. Ojciec nie zbiednieje, bo emeryturę ma sporą, a ograniczał mocno swoją żonę. Kobieta zajęła się wychowywaniem sporej gromadki dzieci, a jakikolwiek jej pomysł samorozwoju był pewnie przez niego gaszony. Kobieta była gnębiona, straszona, poniżana i bita. Nie miała kiedy pójść do pracy, bo najpierw dzieci, później była poniżana,
  • Odpowiedz
Kobieta była gnębiona, straszona, poniżana i bita.


@konsumatumest: No ok, i uważasz że to jest jakiś normalny, alternatywny model rodziny?
Godzę się na bycie bitą i poniżaną przez 45 lat, mieszkam i wychowuje dzieci w jakiejś ultra patologii a na końcu sobie to odbieram rozwodem z alimentami?
Dlaczego się z nim związała? Dlaczego nie rozwiodła się od razu gdy było jej źle?
  • Odpowiedz
@w9rT_wv_bIAn37l: U mnie było podobnie. Może nie aż w takim stopniu, bo nie było przemocy i poniżania, ale był alkohol, awantury. Po latach zapytałam mamę dlaczego nie odeszła. Mówiła, że ze względu na nas. Ojciec miał dobrą wypłatę, a ona leciała na najniższej. Ojciec miał dom po swoich rodzicach, matka musiałaby się wynieść gdzieś. Z dwójką dzieci - bez mieszkania, bez perspektyw na awans, czy inną pracę.
Mama opki
  • Odpowiedz
@konsumatumest: Mam nadzieję, że sąd oprze się na literze prawa, nie na uczuciach. Ja tego nie traktuję na zasadzie szydełkowej, czyli "jej się te pieniążki po prostu należą!". Aha, i nie uważam, żeby tatusiek powinien ponosić jakąkolwiek dodatkową "karę" poza rozwodem z orzeczeniem. Sam pomysł jest absurdalny.
  • Odpowiedz
świadkować na sprawie rozwodowej mojej 70 letniej mamy. Jestem z niej mega dumna, że po 45 latach pato małżeństwa rodem z "dom zły" zdecydowała się na założenie mu sprawy z orzeczeniem o jego winie i obowiązkiem wypłacania alimentów. Wygrana jest formalnoscią.


@innigri: ile masz lat, że będą alimenty?
  • Odpowiedz
@abart_bo_co: Poczekaj - czyli mogę iść i kogoś pobić na ulicy? Czyli mogę pobić 3 latka, który nie będzie stawiał oporów, bo się boi? Według Ciebie nie istnieje coś takiego jak przemoc domowa? A ofiara jest sama sobie winna? Ten człowiek nie powinien ponieść żadnej kary, bo nic takiego nie zrobił? A to, że jej przylał, czy poniżał to już inna sprawa, bo przecież kobieta się na to godziła będąc
  • Odpowiedz
@w9rT_wv_bIAn37l: A dlaczego ludzie tkwią w kiepskiej pracy, kiepskiej miejscowości, kiepskich relacjach ze znajomymi czy w drugą stronę, z kiepską żoną? Mało takich sytuacji widziałeś, że teraz się obudziłeś? Sam pewnie mnóstwo rzeczy w swoim życiu możesz zmienić na lepsze, ale tego nie robisz z jakichś powodów. Ludzie nie działają według algorytmu jak roboty, tylko w grę wchodzą też emocje, wpajane przez całe życie "prawdy", bo czegoś nie wypada, bo
  • Odpowiedz
Na prawdę jesteście tak żałośni, że nawet pod takim postem musicie pisać te swoje wysrywy? () Rozumiemy, jesteście niedorozwinięci i żadna kobieta was nie chce. Wszyscy już to słyszeliśmy, możecie dać sobie spokój i dla odmiany zrobić coś wartościowego dla swojego życia.


@SkrytyZolw: ad personam, jak zwykle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@abart_bo_co: Aż mnie korci, żeby zadać jeszcze jedne pytanie, a nie mogę już edytować. Czy dla Ciebie istnieje coś takiego jak gwałt? Są osoby, które twierdzą, że nie, bo kobieta zgodziła się na seks zakładając obcisłą, krótką spódniczkę. Jeżeli uważasz, że ten mężczyzna nie powinien ponieść kary za przemoc fizyczną i psychiczną, a kobieta godziła się na to mieszkając z nim, to jestem ciekawa co sądzisz na tema gwałtów, czy
  • Odpowiedz
Mama opki miała aż 5 dzieci. Rozwód oznacza wyjazd z chaty z piątką dzieci, bez pracy. Kto dałby te 30 lat temu pracę samotnej matce z 5 dzieci?


@konsumatumest: o ile wiem, to alimenty i podział majątku to nie jest coś, co wynaleziono wczoraj, opieka nad dziećmi też przynajmniej w teorii nie jest automatycznie przekazywana matce.

A dlaczego ludzie tkwią w kiepskiej pracy, kiepskiej miejscowości, kiepskich relacjach ze znajomymi czy w drugą stronę, z kiepską
  • Odpowiedz
@w9rT_wv_bIAn37l: Nie, to co powinieneś a to co ludzie czasem robią z różnych powodów to dwie różne rzeczy. Matka Opki powinna dawno temu odejść, może za bardzo się bała męża, może nie wiedziała jak sobie poradzi z piątką dzieci sama, może wychowana została w przeświadczeniu, że nie wypada się rozwodzić, nieistotne. Szkodziła tylko sobie (ewentualnie dzieciom) i w końcu zaczęła podejmować racjonalne decyzje, po co ją jeszcze gnoić, czasu nie
  • Odpowiedz