Wpis z mikrobloga

@PanKracy582 Wydaje mi się że problem nieodśnieżonych naczep to idealny przykład na zastosowanie powiedzenia "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"
Najbardziej wymarzona sytuacja to taka w której po nocy z opadami i przymrozkiem umawiasz się z jednym z wykopowych specjalistów przy zestawie i prosisz aby pokazał jak wyobraża sobie zrzucenie z dachu naczepy zalegającego tam lodu, nawet z własnej kieszeni zasponsorował bym drabinę 4m i miotłę, kilof lub siekierę bo nie wiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 57
@Lucius: ale wykopowi eksperci nie są od tego żeby Wam pokazać jak to zrobić. To Wy jako kierowcy bierzecie odpowiedzialność za bezpieczną jazdę i ryzykujecie w razie czego opłacanie komuś leczenia i rehabilitacji do końca zycia z własnej kieszeni jak mu tafla na łeb spadnie. Ubezpieczyciel w razie wypadku, podobnie jak wykopowi eksperci będzie miał w dupie to, że "nie było jak tego zrobić", tylko uzna że nie dopełniłeś obowiązków i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Lucius: nie wiem, czy bym odśnieżał, natomiast pewny jestem tylko tego, że nie chciał bym pracować w miejscu gdzie pół roku w roku stwarzam na codzien sam sobie i innym sobie tak duże ryzyko. Dziwię się Wam, naprawdę szczerze, że przez tyle lat jeszcze nic z tym nie zrobiliście, a wolicie często (niektórzy wrecz całe życie) igrać z losem o taką stawkę jaka jest czyjeś zdrowie a może i w skrajnym
Najbardziej wymarzona sytuacja to taka w której po nocy z opadami i przymrozkiem umawiasz się z jednym z wykopowych specjalistów przy zestawie i prosisz aby pokazał jak wyobraża sobie


@Lucius: Dokładnie to samo pierdzielenie słyszałem jak wam wprowadzali obowiązkowe tachografy, kagańce, pauzy, normy euro czy inne viatolle.
Wszystkie te rzeczy miały całkowicie uniemożliwić logistykę i miał być koniec jedzenia w hipermarketach.
Nie było.

I dokładnie tak samo świat się nie zawali
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanKracy582 Wydaje mi się że problem nieodśnieżonych naczep to idealny przykład na zastosowanie powiedzenia "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"

Najbardziej wymarzona sytuacja to taka w której po nocy z opadami i przymrozkiem umawiasz się z jednym z wykopowych specjalistów przy zestawie i prosisz aby pokazał jak wyobraża sobie zrzucenie z dachu naczepy zalegającego tam lodu, nawet z własnej kieszeni zasponsorował bym drabinę 4m i miotłę, kilof lub siekierę bo nie wiem
@hellfirehe Jesteś już kolejny w tym wpisie z którym zgadzam się w stu procentach a mimo to wciąż twierdzę że "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" Przecież to nie jest skomplikowane po co się tak ciskać skoro obydwoje jesteśmy tego samego zdania tylko ja znam to od podszewki a ty z teorii, jeżeli nadejdzie taki moment że będzie egzekwowany obowiązek usuwania zalegającego lodu to razem z tym konieczna będzie rozbudowa Infrastruktury na
@Jack0wy przepis w praktyce nie jest egzekwowany bo nie istnieje infrastruktura. Infrastruktura nie istnieje, bo podatek od środków transportu idzie na wiele ważniejsze sprawy jak m.in.500+. A to są konkretne pieniądze które przewoźnicy płacą swoim gminom. Powinny być przeznaczane na budowę parkingów z węzłami socjalnymi i m.in. takie rusztowania. Do gmin miej zatem pretensje, bo tam się kółko #!$%@? zaczyna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wezsepigulke: A mi się wydaje, że gdyby przepis faktycznie był egzekwowany to rynek prywatny już dawno by się w tej branży rozwinął.
I nie jest tu potrzebna super infrastruktura, takie "stacje" mogły by być nawet mobilne. Impossible is nothing.
A mi się wydaje, że gdyby przepis faktycznie był egzekwowany to rynek prywatny już dawno by się w tej branży rozwinął.


@Jack0wy: Dokładnie tak będzie.

Kierowca ma zrobić tak żeby na naczepie nie było lodu.
Jeśli nie potrafi inaczej, to niech za jego ciężarówką jeździ ekipa sprzątających lód - choćby to miało powiększyć koszty transportu o 50%.

Jak kiedyś zabronili jeździć 24/24 na amfie to też było hurrdurr że tak się