Wpis z mikrobloga

jw. czemu ktokolwiek ma znowu za to ekstra płacić.


@wezsepigulke: To przewoźnik ma jechać tak żeby było bezpiecznie, a spadający lód z naczepy jest niebezpieczny.

Bardzo śmieszne jest zawsze w tej branży, że tu zawsze "absolutnie nie ma takiej możliwości".
A już najśmieszniejsze jest to że tej możliwości najbardziej to nie
  • Odpowiedz
@hellfirehe co mają pauzy do lodu, i kto nie chciał pauz, i jeśli ktoś taki to był, to kiedy? W 1984 roku? Płyniesz nie w tą stronę co trzeba.

Kierowca nie ma fizycznej możliwości zrobić tego bezpiecznie i to wyczerpuje temat na obecną chwilę. To że Ciebie to nie obchodzi też niewiele zmienia.

I nie jest to problem jedynie w Polsce, bo w tym miodem płynącym zachodzie jest to samo. Zeszłego
  • Odpowiedz
@Lucius: ogólnie czyściłem ten lód z naczepy i jakiś olbrzymi problem to nie jest. Trzeba jedynie nie bać się być te 4-5 m nad ziemią ;) Największy problem to gdy naczepa stała kilka dni gdy byłą odwilż i mróz. Ale standardowa bez większego problemu. Możemy się kiedyś umówić w polsce i Ci pokaże, większości zwyczajnie się nie chce bo po co?

Ale jak zabije kogoś lub rozwali samochód to stało
  • Odpowiedz
@MrMate: Z czyszczeniem naczepy nie ma problemu, problem jest z tym że nie wolno Ci tam wejść bo fizycznie nie masz jak. ŻADEN ubezpieczyciel nie wypłaci Ci kasy bo nie masz 1. Badan 2. Zabezpieczenia

Sprawa 2. Chcesz chodzic po plandece ? gratuluję.

Kontener ? #!$%@? się z tego lodu zanim wejdziesz
  • Odpowiedz
@Mintaa: byłem na plantece (na starym manie ale zaliczone) i nie wpadłem do środka więc da się ;)

Jako dzieciak z rolnictwa kontenery też mam przy domu rodzinnym i jako dzieciak nastolatek spędzałem na nich dużo czasu.
  • Odpowiedz
@Mintaa: a wiesz, że możesz zabić kur*a ludzi? Płacą Ci za prowadzenie samochodu, a bez jego przygotowania nie masz prawa wyjechać na publiczną drogę.

Co do ubezpieczenia nawet pzu ma opcje mocniej rozbudowaną, gdzie od wszystkich głupot chroni(w tym upadku z miejsca gdzie Cie być nie powinno-sprawdzone), a co dopiero ubezpieczalnie dla "wyczynowców" więc co to za gadanie?
  • Odpowiedz
A ja nie mam zamiaru odśnieżać i mam #!$%@?. Jak ktoś chce może stać na parkingach i odśnieżać.
Nie ma infrastruktury do tego typu zadań więc pocalujta wuja w #!$%@?
  • Odpowiedz
@wezsepigulke: A dlaczego państwo ma stawiać infrastrukturę do oczyszczania samochodów? Niech postawią pod każdym blokiem dla osobówek, w końcu one też nie mają prawa jeździć bez odśnieżenia, a też całkiem sporo płacą na infrastrukturę.

Niech przewoźnicy zaczną kupować naczepy z ogrzewaniem dachu albo płacić za oczyszczanie tegoż czy jakoś inaczej sobie zorganizują, a nie "dej z podatkuff".
  • Odpowiedz
@zarathos1978 jeszcze raz. Płaci się podatek od samego posiadania ciężarówki. Przewoźnicy mają święte prawo oczekiwać czegoś w zamian.

Czym ty chcesz ogrzewać naczepe do cholery? Prądem? Skąd go tyle weźmiesz w ciężarówce?
  • Odpowiedz