Wpis z mikrobloga

#it #centos #linux #apache #passenger #redmine
tl;dr co się robi gdy passenger (6) mówi, że nie obsługuję już virtual hostów i elo?

Na swoim VPSie którego jedyną zaletą jest 6.25PLN/mc miałem Redmine'a na Fedorze na Nginx.
Myślę sobie, sprawdzę jak to jest mieć go na CentOSie, pouczę się czegoś i jeszcze Apacha użyję zamiast Nginx... Taaa... Teraz mam:

WARNING: PassengerRoot cannot occur within section

Google pokierowały mnie do issue na githubie gdzie koleś od passengera stwierdził "Not a passenger issue" i uzasadnił to tym, że w wersji 5.2 wycięto ten feature no i cool no i cześć bawcie się dalej xD
Tak wygląda codzienność w admince i devopsie? Niech ktoś mi powie jeżeli uparłem sie na apacha, bo robię to tylko by się uczyć w którą stronę teraz iść? Czego szukać? Czuję się jak dziecko we mglę

  • 5
  • Odpowiedz
@yoshi314: PS może brzmię jak nie kompletny amator, ale to tylko dlatego, że mam Linuxa na Desktopie od początku liceum a lat na karku 27. Ale serwery omijałem szerokim łukiem, nawet pisząc WebDev w Python/Django czy Ruby on Rails, Jak coś się odpalało w u mnie na localhostcie bez żadnych nginx'ów to miałem wywalone.
No ale żałuję za grzechy i postanawiam poprawę.
  • Odpowiedz