Wpis z mikrobloga

art. 16 punkt 4. Kodeksu Ruchu Drogowego.

Utrudnienie ruchu nie jest zdefiniowane dokładnie, ale chyba możemy się zgodzić, że jeśli samochód musi zwolnić i zrównać prędkość do takiej jak rowerzyści na filmie, to jest to dla niego utrudnienie?


Rower przez swoją konstrukcję jest wolniejszy od samochodu, ale to nie znaczy, że utrudnia ruch xD ciągnik, kombajn też utrudnia ruch?

Podejście "niech sobie radzą" jest co najmniej przykre i egoistyczne. Nie mówię, żeby przedkładać czyjeś bezpieczeństwo ponad swoje, ale jeśli ma się możliwość komuś ułatwić poruszanie, to chyba warto chociaż spróbować, prawda? Zwykła życzliwość na drodze mogłaby sprawić, że wiele z takich nagrań by nie powstało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reddin: ciągnik I kombajn nie utrudniają ruchu, ponieważ że względu na swoje rozmiary nawet jadąc blisko prawej krawędzi zajmą całą szerokość pasa ruchu. Rower jest, delikatnie mówiąc, mniejszy, prawda? Więc poruszając się przy prawej krawędzi, ułatwia poruszanie się innym uczestnikom ruchu, bo zostawia więcej przestrzeni na wyprzedzenie się.
I jak najbardziej nie muszą, ale mogą. Fakt, droga jest prosta i widoczność dobra. Ja sam nie miałbym nic przeciwko takiej jeździe
  • Odpowiedz
ciągnik I kombajn nie utrudniają ruchu, ponieważ że względu na swoje rozmiary nawet jadąc blisko prawej krawędzi zajmą całą szerokość pasa ruchu. Rower jest, delikatnie mówiąc, mniejszy, prawda? Więc poruszając się przy prawej krawędzi, ułatwia poruszanie się innym uczestnikom ruchu, bo zostawia więcej przestrzeni na wyprzedzenie się.


Tu nie ma to znaczenia, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz kierowca i tak musi przekroczyć linię (oś jezdni) by zachować min 1 m odstępu. Więc jadą prawidłowo.

I jak najbardziej nie muszą, ale mogą. Fakt, droga jest prosta i widoczność dobra. Ja sam nie miałbym nic przeciwko takiej jeździe w tej sytuacji. Ale zwracam uwagę na to, ponieważ bardzo częstym zarzutem rowerzystów do kierowców jest nagminne łamanie przepisów. Do czego dochodzi również tutaj, poprzez przekroczenie linii ciągłej. A gdyby tutaj rowerzyści zjechali bliżej prawej krawędzi, może by do tego nie doszło.


Chyba
reddin - > ciągnik I kombajn nie utrudniają ruchu, ponieważ że względu na swoje rozmi...

źródło: comment_hLvw2SjoKA419SmjWn8wWshhFZmjLAwY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pepsik: rozumiem podejście ułatwiania innym poruszania się po wspólnej drodze. To dobry obyczaj. Ale też jest druga strona medalu - czasem taka uprzejmość prowadzi do tragedii.
Coś jak uprzejme zjeżdżanie ciężarówek na asfaltowe pobocze - ułatwia to wyprzedzanie, ale jak na tym poboczu nagle „wyrośnie” przeszkoda, to kierowca dostawczaka staje przed przykrym wyborem: w co przywalić, auto obok, czy przeszkodę.
Tak samo wyprzedzanie „na gazetę” - prawie zawsze kończy się
  • Odpowiedz
@reddin ulica nie jest własnością samochodów, ale cmentarze są pełne ludzi którzy mieli pierwszeństwo. Do czego zmierzam? A do tego, że przejażdżka z dziećmi po drodze gdzie samochody jeżdżą szybko to proszę się o problem. Tym bardziej jeśli dzieci nie bardzo ogarniają jazdę rowerem - na filmie widać niezbyt zgrabne ruchy.
  • Odpowiedz
ulica nie jest własnością samochodów, ale cmentarze są pełne ludzi którzy mieli pierwszeństwo. Do czego zmierzam? A do tego, że przejażdżka z dziećmi po drodze gdzie samochody jeżdżą szybko to proszę się o problem. Tym bardziej jeśli dzieci nie bardzo ogarniają jazdę rowerem - na filmie widać niezbyt zgrabne ruchy.


@tuomveri: Mieli się teleportować? A jak w ciebie wjedzie TIR to jakie masz szanse w swoim samochodziku? Właśnie! Dlatego jest
  • Odpowiedz
@reddin jest pełno miejsc gdzie można bezpiecznie pojeździć z dziećmi rowerem. Dzieci, które się uczą jazdy rowerem plus zatłoczona droga to słabe połączenie. Samochody jeżdżą jak jeżdżą, nie zmienisz tego w dzień lub miesiąc - ale na to gdzie jeździsz rowerem masz wpływ.
Żebyśmy mieli jasność - w pełni się zgadzam, że na naszych drogach brakuje kultury i szacunku. Ale jazda z dziećmi po takich drogach to nieodpowiedzialność rodziców lub opiekunów.
  • Odpowiedz
@reddin: Albo powołuj się na przepisy i ich przestrzegaj, albo twierdź, że wolno rowerzystom jeździć środkiem pasa ruchu. Wcześniej podałem Ci artykuł który to nakazuje, ale wygodnie się do tego nie odniosłeś.
  • Odpowiedz
@pepsik: Nie ma obowiązki i nawet jest to niebezpieczne by jechać przy samej krawędzi jezdni. Nigdy tak nie jadę zwłaszcza z dzieckiem.
@tuomveri: Ale oni chcieli jechać tam i mieli do tego prawo, ulica nie jest własnością samochodów jest wspólna, rower jest pojazdem drogowym i można jechać nim po ulicy.

@greq333: Jesteś już w HUI zdesperowany, że pakujesz wszelkie możliwe filmiki z wykroczeniami rowerzystów xD
Wejdź sobie na kanał #polskiedrogi i popatrz co robią kierowcy PING-PONG. A na filmie który wstawiłem postawa rowerzystów jest wzorowa a
  • Odpowiedz
że ja pakuje? Wstawiłem dwa przykładowe


@greq333: Bo ci się argumenty skończyły to próbujesz na siłę teraz wyszukiwać jacy to rowerzyści są źli. Jesteś żałosny.
  • Odpowiedz
@reddin odpowiadam tylko merytorycznie na zarzut, że autor kanału to Janusz z bólem d--y - jak widać na znaczną ilość filmików z rowerzystami , która słusznie się tam znalazła

Nie wiem dlaczego dpowiadasz sobie jakieś rzeczy niestworzone
  • Odpowiedz