Wpis z mikrobloga

o zagrożeniach mi nie pisz, bo wrzuciłeś ten filmik ze stwierdzeniem


@brachistochrona: Skoro nagrywający swoim samochodem znajduje się na przejściu i rowerzysta w tym samym momencie też znajduje się na przejściu to jak może rowerzysta wyprzedzać, lub zagrozić pieszym skoro razem są na przejściu? Nie znajomości i chamstwa kierującego nie skomentujesz bo to niewygodna pewna prawda nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pobierz
źródło: comment_pOqC0GSJvzLMXWDGNsDI1FTTIelqaogR.jpg
ze rowerzysta i kierowca popełnili wykroczenia


@maad: Ale jednak chciałbym abyś mi odpowiedział, czy kierowcy mogą wyprzedzać rowerzystów na podwójnej ciągłej? Bo jestem ciekaw twojego zdania.
Kierowca debil i to każdy wie. Pytanie dlaczego tak bronisz rowerzysty ze niby nie popełnił wykroczenia xD Może w tej sytuacji nie zagroził ale jest to wykroczenie. Tak samo jak przechodzisz na czerwonym o 3 nad ranem - bezpiecznie ale nadal jest to wykroczenie


@maad: Co jest wykroczeniem, jazda obok siebie po przejściu dla pieszych?
@reddin: Podwójna ciągła nie oznacza zakazu wyprzedzania, a jedynie zakaz przekraczania linii.
Więc jeśli pas jest wystarczająco szeroki, żeby zmieścił się na nim rowerzysta + metr odstępu + samochód, to jak najbardziej może.

Swoją drogą - ten rower na filmiku to chyba jakiś elektryk?
Podwójna ciągła nie oznacza zakazu wyprzedzania, a jedynie zakaz przekraczania linii.

Więc jeśli pas jest wystarczająco szeroki, żeby zmieścił się na nim rowerzysta + metr odstępu + samochód, to jak najbardziej może.


Praktycznie nie ma takich pasów.

Swoją drogą - ten rower na filmiku to chyba jakiś elektryk?


@bungaBunga: Tez mi się tak wydaje.
Ale jednak chciałbym abyś mi odpowiedział, czy kierowcy mogą wyprzedzać rowerzystów na podwójnej ciągłej? Bo jestem ciekaw twojego zdania.


@reddin: Nie wiem dlaczego #!$%@?łeś się do kierowców aut skoro dyskusja jest na temat rowerzysty z filmiku. Nie mogą chyba ze pas jest na tyle szeroki ze wyprzedzi w bezpiecznej odległości nie przekraczając linii

Co jest wykroczeniem, jazda obok siebie po przejściu dla pieszych?


@reddin: A nie pisałem już tego kilka
@maad: Na pasach jadą obok siebie a w przepisie o podwójnej ciągłej jest lipa, bo kierowcy powinni jechać za rowerzystą aż będzie linia przerywana ale jaki ma to sens? Rowerzysta nie wyprzedza na pasach a jedynie przekracza linię podwójną ciągła, bo inaczej musiał by jechać za samochodem w korku.
@maad: rozumiem Twoją rozterkę, też uważam, że literalnie podchodząc do przepisu rowerzysta łamie przepis, ale...
aby doszło do wykroczenia musi zaistnieć pewien kluczowy element: społeczna szkodliwość czynu w stopniu innym niż niski
uwzględniając iż oba pojazdy przejechały razem i nie ma fizycznej możliwości, aby rowerzysta wyrządził manewrem krzywdę komukolwiek, to szkodliwość czynu oceniam na stopień znikomy ¯\_(ツ)_/¯
@dymel: wcześniej po prostu dojeżdżasz do auta. możesz z nim jechać obok raz szybciej raz wolniej, ale dopóki nie znajdziesz się przed jego czołem to go nie wyprzedzasz( ͡° ͜ʖ ͡°)
zobacz np. jedziesz na ekspresówce z 2 pasami w jednym kierunku, widzisz przejście dla pieszych, to normalnie możesz do takiego pojazdu dojechać, wyprzedzić jego tył, jechać obok, ale nie możesz wyprzedzić jego przodu. no i trzeba