Wpis z mikrobloga

#orange ##!$%@? #zalesie #telefony

Byłem wczoraj u starszych bardzo sąsiadów po 70..... na słabej emeryturze, mieli jakiś problem z telefonem stacjonarnym.
Naprawiłem im telefon, przy tym sobie rozmawiając na różne tematy, okazało się że za telefon stacjonarny płacą
- 149,00 zł miesięcznie w 2019 ROKU!!!! -
Patrzę na umowę - jedna i ta sama chyba od 10 lat tylko, przedłużana - żaden #!$%@? z telekomunikacji nie zreflektował się zadzwonić do starych dziadków i zrobić im rabat tylko wyzyskują ich i tą śmieszną emeryturę.. która im starcza na ubogie życie.

Zadzwoniłem na BOK, właściciel się przedstawił a ja potem gadałem
- gadka, że rezygnujemy z umowy (oczywiście dziadki chcą telefon stacjonarny), skończyło się na 27 zł miesięcznie i jedzie do nich nowa umowa - wdepnę do nich tylko zobaczyć czy nie przyślą im jakiegoś gówna do podpisania.

Ludzie w ogóle nie mają serca, a najlepsze że co chwilę dzwonił operator i wciskał im jakieś internety, komórki.... jeszcze...
  • 171
@samuraj24: w sumie to samo miałem u rodziców, stara neostrada 1,3 MB, umowa która się przedłuża sama jak nic się nie robi. Zmieniłem to na "do 10Mb" w sumie różnicy duże nie ma bo wyciąga ledwo 2Mb, ale i tak cena jak światłowód praktycznie za internet na którym nawet HD na YT nie oglądniesz
@samuraj24: często dzwonią firmy zewnętrzne i mają za zadanie sprzedać klientowi np internet i nie mają wgląd konta klienta. Inne firmy dostają za zadanie przedłużyć umowę z internetem. Jakby zadzwoniło orange to pewnie dostaliby propozycję zmiany umowy bo pracownik ma z tego hajs za przedłużenie . Również dla firmy ważniejsza jest umowa niż wysoka faktura.

Pracowałem wiele lat temu w tym biznesie i często starzy ludzie nie chcą zmieniać umowy bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@samuraj24: mi gościu z infolinii (świeżak) w prost powiedział, że starsi ludzie za ten sam pakiet internetu co ja mam, dodatkowo bez telewizji, płacą czasem ponad 3 razy więcej, bo zgadzają się na pierwszą propozycje jaką im operator zaproponuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@samuraj24: Byłem kiedyś w czasie studiów przedstawicielem w tpsa. Po 2 tyg odszedłem właśnie przez to, że nie miałem serca tym biednym ludziom wciskać gówna. Inni za to zarabiali na nich naprawdę dobra kasę.
@samuraj24 no trochę zdzierstwo, ale w sumie to klient powinien się targować.
Przecież starość nie jest chyba równoznaczna ze zidioceniem. Jeśli mają te powiedzmy 1000 zł emerytury i widzą, że rachunek za telefon pochłania 1/6 tej kwoty to chyba nie problem przejrzeć oferty i zobaczyć, czy można coś zaoszczędzić.
No chyba, że mają w dupie swoje finanse, ale to już chyba nie kwestia wieku.