Wpis z mikrobloga

Mirasy, potrzebuję jakiejś maści/żelu na wyleczenie skręconej kostki. Kostka jest opuchnięta, nie boli przy chodzeniu (czuję dopiero przy kręceniu stopą).
W niedzielę "źle stanęłam", a potrzebuję mieć zdrowe nogi na przyszły weekend.

Polećcie coś skutecznego, plis.

#bieganie #zdrowie #leczsiezwykopem #kontuzje #wykop30plus
faramka - Mirasy, potrzebuję jakiejś maści/żelu na wyleczenie skręconej kostki. Kostk...

źródło: comment_5WbNVgKOstvaEXGwwsqjO9EuPdDYDIYh.jpg

Pobierz
  • 28
@faramka: jak to świeża kontuzja to rób okłady z zamrożonego żelu w woreczkach, ja nie pamiętam jak to się nazywa ale to jest niebieskie i wielorazowe, wkłada się do zamrażalnika i przykłada przez pierwsze 2 tygodnie. jak masz krwiaka to powinieneś brać też zastrzyki podskórne na rozrzedzenie krwi ale te wypisuje lekarz.

te torebki do okładania kostki kupisz w aptece.
W niedzielę "źle stanęłam", a potrzebuję mieć zdrowe nogi na przyszły weekend.


@faramka: Jak mocno skręcona to 1 miesiąc to minimum. Jak słabo to ze 2 tygodnie. Najlepiej jak dzisiaj skręciłeś to jechać z nią na pogotowie. Jak nie to do lekarza, ale ortopeda może przyjmować z dużym opóźnieniem, nie raz trzeba czekać i miesiąc.
@tojestmultikonto:
@2xTheTap__: , "źle stanęłam" dwa dni temu (w niedzielę) rano, ból i opuchlizna pojawiły się w niedzielę popołudniu. Skręcenie raczej słabe (niekwalifikujące się na wizytę u ortopedy) i wydaje mi się, że właśnie jakiś żel/maść pomoże. Od wczoraj smaruję jakimś żelem z heparyną (nie pamiętam nazwy, ale inne niż wymieniłeś). Dzisiaj muszę nabyć coś nowego, bo tamto to resztki wygrzebane z domowej apteczki.
@faramka: Reparill/Traumon, plastry chłodzące w domu, a jak się musisz ruszyć to najlepiej zakupić takie cudo. Da się to ogarnąć w aptece. Przerabiałem w styczniu skręcenie stępu i taki zestaw uratował sytuację, choć ja skończyłem na 3 tygodniowym L4.
@faramka: jak słabe skręcenie to w tydzień powinno ogólnie zniknąć (no może na skórze pozostanie kolor), ale bólu nie powinno być jak sobie będziesz chłodzić. Miałem takie coś z 2 miesiące temu, źle stanąłem grając w piłkę, a 36 godzin później wystartowałem w biegu na 5 km xD
@faramka idź do zwykłego lekarza po Nimesil, zwalcza ból i wg mnie dobrze działa na zmniejszenie opuchlizny. Przetestowalem kilka razy. Do smarowania używam Voltaren Max albo Lioton 1000
@faramka jak chcesz mieć sprawne nogi na weekend to musisz się zajebiscie oszczędzać i podleczyć. Ruszylas stabilizację stawu, więc nawet jak zejdzie opuchlizna to i tak stopa będzie podatna na jakieś dalsze urazy - trzeba fest uważać.

Pytanie czy nogi sprawne na góry, wesele czy na spacer.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@faramka: musisz powiedzieć, ile masz lat. Bo od tego zależy skład maści. Gdybyś była niebieskim, to powiedziałbym, że najlepszy byłby okład z...
Ale Różowa...
@BenzoesanSodu: @Jeff: @pandaci: @marlow: generalnie nie boli. Tylko opuchlizna. I obchodzę się przez to z nogą jak z jajkiem.

@mokry_sen_polonisty: pamiętam jak kiedyś na wycieczce w góry znajoma smarowała się tym w autobusie xD Takich rzeczy się nie zapomina!

@matixrr: i jak się czułeś po biegu? Nie pogorszyło się?

@terr0r_dr0ne: uważaj na siebie!

@Francisco_dAnconia: chodzę tyle, ile trzeba. Pracę mam siedzącą. Odpuściłam fitnessy w