Wpis z mikrobloga

Podsumowanie września - miesiąc przyniósł mi zwrot 1.9%% (liczone od kapitału z końca poprzedniego miesiąca oczywiście), zysk kwotowo to 6790,85zł (brutto).

Pełna wersja ze zrzutami sald tutaj: https://growing.money/wrzesien-2019-stan-portfela-marcin/

1. MINTOS:
32 171,34 PLN
18 234,92 EUR
72 280,33 RUB
308 501,43 KZT
Przeliczona suma: 119 775,65 PLN
Zysk miesięczny: 1 273,65 PLN
Wpłata własna w poprzednim miesiącu: 2 030 EUR

2. FASTINVEST - przeprosiłem się z serwisem i na razie znów odpaliłem autoinvesta
4 459,86 PLN
Zysk miesięczny: 47,58 PLN

3. ENVESTIO
4 794,05 EUR
Wpłata własna: 1050 EUR
Zysk miesięczny: 77,18 EUR

4. CROWDESTOR
4 014,91 EUR
wpłata własna 3 000 EUR
Zysk – 3,85 EUR
mało, bo crowdestor ma bardzo nietypowy schemat działania, najczęściej raty otrzymujemy kilka miesięcy po zainwstowaniu - opisałem to na blogu i poparłem przykładem. Za 3-6 miesiecy dopiero zaczną spływać płatności na "pełnej prędkości".

5. KUETZAL
stan konta: 2 303,73 EUR
wpłata własna: 77,50 EUR
zysk miesięczny: 32,49 euro

6. DEBITUM NETWORK
Stan salda aktualny: 533,71 EUR
zysk: 3,71 EUR

7. KOKOS
Stan aktualny: 19 423,98zł

8. FINANSOWO
Jedynie 2 pożyczki udzielone we wrześniu - do tego skromne 2000zł i 500zł.
Stan aktualny salda: 125 442 PLN

9. BANK + AKCJE/OBLIGACJE
aktualny stan konta: 44 291,48 PLN

Mam wolne 15k na RORze – które czekają na jakąś wartą uwagi aukcje na finansowo i doczekać się nie mogą, więc tak jak pisałem w przyszłym miesiącu rozejrzę się za nowym(i) serwisami. Mintos przy tak niskim oprocentowaniu odpada.

PODSUMOWANIE:

aktualne saldo mojego portfela: 364 461,11 PLN
saldo portfela miesiąc temu: 357 670,26 PLN
miesięczny zysk: 6 790,85 PLN

zysk z portali P2P: 2461,86 PLN
Mintos: 1273,65 PLN
Fastinvest: 47,58 PLN
Kokos: 627,40 PLN
Debitum Network: 3,71 EUR
Envestio: 77,18 EUR
Crowdestor: 3,85 EUR
Kuetzal: 32,49 EUR
Łącznie 117,23 EUR, przeliczone na złotówki to 513,89 PLN (kurs sobotni bo wtedy robiłem wpis, kalkulator XE)

Zysk z Finansowo, pożyczek prywatnych i giełdy: 4328,99 PLN

PS. Raczej szykuje mi sie windykacja na finansowo - pewniak (bo tylko w takich inwestuję) padł. Już od 2-3 miesięcy łapał opóźnienia, aktualnie nawet SMS do klienta wysłać nie można - czyli telefon mu sie "skończył". Sprawdziłem na dlugi.info - figuruje a jakże...

PS2. A kolega inwestor właśnie dostał z EPU "Postanowienie o braku podstaw do wydania nakazu i przekazaniu wg własciwości z dnia 30/09/2019" - sprawa dotyczyła zupełnie innego przypadku. Ale tak włąsnie działają te sądy w PL - dowód wykonania przelewu - jest, był załączony; umowa zawarcia pożyczki - jest, była załączona, dowody, ze do człowieka się pisało i próbowało sprawę załatwić polubownie - są, były załączone. I co? BRAK PODSTAW. Zero uzasadnienia - całkowita loteria, raz można nakaz uzyskać już w EPU, za innym razem sytuacja dokładnie analogiczna, trzeba się odwoływać do rejonowego.

#pieniadze
#inwestycje
#mintos
#finanse
#growingmoney
shaki24 - Podsumowanie września - miesiąc przyniósł mi zwrot 1.9%% (liczone od kapita...

źródło: comment_7BAarLmg4UFpRbUWDB59VHZ9SEoxNZFC.jpg

Pobierz
  • 18
więc tak jak pisałem w przyszłym miesiącu rozejrzę się za nowym(i) serwisami


@shaki24: Tutaj gość szuka serwisów i w każdy inwestuje 10k EUR. Publikuje dosyć dokładne informacje jak mu idzie. Pewnie znasz, ale pomyślałem, że i tak napiszę, może innym też się przyda ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę nawet o czymś podobnym, oczywiście takiego kapitału nie mam jak on, ale regularnie inwestować np. po 1k EUR w
@shaki24: ok, no wlasnie gielda to jedyne co mnie powstrzymuje przed wejsciem mocno w te portale bo czasem jest posucha a czasem jak wyskoczy to nagle jest 30k w tydzien
ale to o tyle wieksze ryzyko ze warto by wsadzic z 500k w cos ciut bardziej pewnego
choc na mintosie sporo tych poozyczek ma opzonienia, tak samo masz?
PS2. A kolega inwestor właśnie dostał z EPU "Postanowienie o braku podstaw do wydania nakazu i przekazaniu wg własciwości z dnia 30/09/2019" - sprawa dotyczyła zupełnie innego przypadku. Ale tak włąsnie działają te sądy w PL - dowód wykonania przelewu - jest, był załączony; umowa zawarcia pożyczki - jest, była załączona, dowody, ze do człowieka się pisało i próbowało sprawę załatwić polubownie - są, były załączone. I co? BRAK PODSTAW. Zero uzasadnienia
@wykopowy_brukselek:
okolo 25% portfela w EUR to opoznienia, nawet 50% w PLN. W KZT to niecale 10% - niewielka kwote tam mam i wszystko w ID Finance. Rubel podobnie jak PLN.

Nie ma co sie przejmowac moim zdaniem - bardziej nalezy patrzec na kondycje finansowa firmy pozyczkowej. Dopoki jest w stanie wykupywac od nas opoznione pozyczki to nic sie nie dzieje.
@wykopowy_brukselek:

nie.
Imho nie ma sensu.
Inwestuje w firmy ktore placa za opoznienia - wiec procent i tak leci. Po prostu kapital sie dostanie pozniej, ale to nie ma znaczenia.
A przypadki dwoch mintosowych porazek (eurocent i aforti) udowadniaja ze jak firma sie wylozy to przestaje splacac regulowac aktualne zobowiazania jak i przeterminowane.

Np. Aforti - mialem u nich ~1100zł gdy zaczeły sie problemy, pozyczki stare (tj. zakupione nawet rok temu,
Oprocentowanie spada z miesiąca na miesiąc - jak na koniec roku będzie 8% to będzie ok... sam zaczynam rozważać całkowite wyjście z mintosa i pożyczek P2P. Coś mam przeczucie, że nie będzie się tam działo dobrze już niedługo. Patrząc przez pryzmat tego co dzieje się w gospodarkach zastanawiam się nad powrotem do zwykłej lokaty i czekanie na to co się będzie dziać z rynkami i gdzie będą okazje? Mintos nigdy nie zderzył
  • 0
@Musakrator masz np 4letnie indeksowane inflacją, wyjdzie lepiej niż inflacja. Poza tym jest możliwość wcześniejszego wykupu. Nie nic nie sprzedaje ;)