Wpis z mikrobloga

Piątkowe, merytoryczne Q&A
Mało ostatnio na tagach merytoryki, sam wdaje się w kłótnie zamiast napisać jakiś artykuł (możecie napisać o czym chcielibyście żebym napisał), chciałbym aby pod tym postem były tylko dyskusje okołosportowe bez atakowania czyjejś osoby. Od siebie mogę odpowiadać na tematy związane ze sportami siłowymi (trójbój, street liftingu, powerbuildingu), przygotowaniem motorycznym, żywieniem oraz suplementacją w sporcie.
Chciałbym żeby wypowiadali się także inni eksperci z tagu między innymi: @Kasahara @IntruderXXL @Poemat
Jeżeli się przyjmie chciałbym tworzyć to regularnie.
#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta
  • 91
  • Odpowiedz
@Darksed: Super! Sniadanie owsianka z bialkiem, kolacja - 200g twarogu poltlustego z skyrem naturalnym i 2 inne posilko w trakcie dnia, ktore spelnia zapotrzebowanie kaloryczne i 2g bialka na 1kg masy ciala moze byc? czy powinno sie bardziej urozmaicic sniadanie i kolacje? Cwicze zawsze rano. Pozdro i dzieki!
  • Odpowiedz
@mynameis60:

Berberyna - jakie dawki, kiedy, korzyści będąc naturalem oraz korzyści przy saa. Czy warto?


Z dala od treningu. Najlepiej jedzona wraz z posiłkiem
Jeśli trzymasz dobrą dietę i masz ciągłą aktywność to prawdopodobnie nie warto; może ona być też mieczem obusiecznym i doprowadzić do aż za niskiego poziomu cukru na czczo co nie jest najlepszym pomysłem sportowo, bo nie zawsze znaczy, że mniej = lepiej
Często u klientów notuje przy
  • Odpowiedz
@mynameis60: Stosowałem przy posiłkach z dużą ilością węglowodanów, wszystko zależy od twojej wyjściowej insuliny/glukozy, ma też sporo zastosowań prozdrowotnych. Nie brałbym tego na "pałę". Zaczekaj aż wypowie się ktoś kto zna się na tym lepiej.
  • Odpowiedz
@mynameis60: Warto dodać, że berberyna obniża aktywność CYP2D6, CYP2C9, CYP3A4 wiec jeśli bierzesz jakiekolwiek leki lub jesteś na bombie to może pływać na ich metabolizm/czas półtrwania
  • Odpowiedz
@Darksed: przygotowania do redukcji. Bo ja za 6 miesiecy planuje wejsc w program chudniecia. Jakos specjalnie sie do tego przygotowywac? Czy po prostu mniejsza micha i juz. Jak najlepiej zmieniac wtedy trening (ogolny kierunek)?
  • Odpowiedz
@sinbad_: Zrobić podstawowe badania krwi, zmniejszać kaloryczność posiłków, zmniejszyć gęstość posiłków a zwiększyć ich objętość aby mniej odczuwać głód, powoli dodawaj niewielkie sesję cardio.
  • Odpowiedz
@Darksed: rozszczep kregoslupa - spina bifida. Jak to jest z siłką? Po odstawieniu wielostawów obciążających odc lędźwiowy brak bólu i ciągłego dyskomfortu.
Tyle że brakuje w sumie ciągów siadów itd. Można spróbować wrzucać to do treningu + zająć się konkretnym wzmocnieniem mm brzucha?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Darksed: kiedy powinno się używać pasa? jedni mówią że tylko przy maksach i jak najmniej, inni że już przy średnio ciężkich seriach
  • Odpowiedz