Wpis z mikrobloga

@megawatt:

1a.W rozumieniu ustawy za dający się przystosować do miotania jednego lub większej liczby pocisków lub substancji w wyniku działania materiału miotającego uznaje się przedmiot, który ze względu na swoją budowę lub materiał, z którego jest wykonany, może być łatwo przerobiony w celu miotania.

Kwestia czy by strzeliło, czy się rozpadło. Stawiam, że jednak, cholera wie :D
@megawatt: wypełnij wnętrze tak żeby nie dało się czegokolwiek wsadzić i chyba będzie ok? jeżeli nie da się wsadzić naboju i nie będzie miał czystej drogi w lufie to chyba nie jest to już lufa? :P
pakuj się bo rano panowie przyjdą po ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@RobertKowalski: jeszcze nic nie drukowałem, na yt znalazłem "działający" model glocka 17 (działanie polega na tym że wszystkie mechanizmy się ruszają) i zastanawia mnie czy w Polsce byłby to w ogóle legalne
liberator .380 download pro tip ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SanFable: ale to jest prawdziwa broń, zaprojektowana do wydruku - ja pytam o model części broni z wymiarami do części metalowej - z technicznego punktu widzenia to nie ma prawa działać (co nie znaczy, że CLK nie jest w stanie udowodnić że da się z tego strzelić - z każdej stalowej rury się da strzelić)
@megawatt: Po co pytasz? Masz zamiar z tego strzelac czy co? Ogolnie definicja przestepstwa to "jezeli policja Cie nie zlapala - jest ok", wiec jesli nikt sie nie dowie to nie jest to przestepstwo. ¯\_(ツ)_/¯
@megawatt: a nie wystarczyłoby modelu, który z powodu jakiejś konkretnej zmiany nie byłby zdatny do strzału? nawet jakby się uprzeć? no chociażby brak sprężyn albo zatkana/zadrukowana lufa w środku?

gdzieś ta granica pomiędzy modelem do wyglądania musi być...