Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@snusmumriken90:
1. Już powoli jest to wprowadzane tak czy siak, dopłaty to piecy/obowiązek wymian itp.
2. Ciekawe skąd wezmą, czyżby nasze Narodowe Czarne Złoto 15zł za kamień?
3. Mowa trawa (nomen omen)
4. Wynika z 1., oj ciężko było napompować listę do 10
5. [wstaw żart o ustawowym zakazie suszy] plus chyba jakiś program retencji mamy skoro mamy zbiorniki retencyjne
6. Konkrety, jakie parki i dlaczego
7. Mówi mi to absolutnie
@grim_fandango: Gdyby były prywatne to większość z nich zostałaby zamknięta, bo tak jak napisałem wydobycie tych złóż jest już totalnie nieopłacalne. Plus, jeżeli nie zaprzestaniemy spalania węgla, to ludzkość wymrze, no ale to już tak na marginesie.
@snusmumriken90: dużo pieedzielenia którego nie zrobią bo większość co chcą wprowadzić muszą akceptowac wojtowie/burmistrzowie a jak masz pisowca w twojej okolicy to napewno nic nie dostaniesz, sam składałem o zbiorniki retencyjne to hu*a nic nie złożył jak i wszyscy chcieli nowe panele słoneczne dla gminy i dla szkoły też nic, a w sąsiednich gminach wszyscy ppdostawali po 2miliony gdzie ogrzewanie szkoly i cały prąd maja za darmo +chyba 80 pieców eko
@chanelzeg: "Do węgla dopłacamy dziesiątki mld złotych rocznie, od 89 około 600 mld"

Eeee co? Wiesz że cały budżet kraju to było teraz jakieś około 400mld zł? Mogę prosić o źródło Twoich wyliczeń? Bo te liczby które podałeś wydają się być strasznie z dupy
@snusmumriken90: No byłoby fajnie gdyby jasno napisali cokolwiek o tym jakie planują stabilne źródła energii, bo piszą tylko z jakich chcą zrezygnować. Wiem że Zandberg wprost mówił o konieczności budowania energetyki jądrowej, ale Wiosna mówi tylko o źródłach odnawialnych, a na wiatraczkach i ogniwach daleko niestety nie zajedziemy.
@snusmumriken90:

Blisko 83 procent energii elektrycznej produkowanej w Szwecji powstaje bowiem w elektrowniach atomowych oraz hydroelektrowniach


Kolego czas znacząc czytać i się dowiadywać, a nie wierzyć w jelonkowe mity. Nie da się zasilać państwa niestabilnymi źródłami, i to nie jest limitacja wynikająca z krainy obsranej gównem, tylko fizyki i bardziej specjalistycznej wiedzy, takiej jak fakt że w nocy jest ciemno