Wpis z mikrobloga

protip: jednodniowe soczewki na allegro kosztują 50zł (30szt) Dailies są najlepsze jeśli chodzi o uwodnienie. Mam mega suche oczy i miesięczne odpadają, a jednodniowe i tak na spokojnie wykorzystuję jedną pare na 3-4 dni, wieczorem wkładam je do pojemnika z solą fizjologiczną (tańsza niz płyn do soczewek a to to samo!), zaoszczędziłem w ten sposób setki złotych a oczy sa zadowolone
  • Odpowiedz
@alonso117: po 6 latach noszenia soczewek więcej plusów mają dla mnie oksy.
Soczewki (używałam AirOptix miesięczne - beznadziejne, potem dużo lepsze Acuvue Oasys 2tyg). - przy klimie, wietrze itp oczy zaraz pieką i są wysuszone - szczególnie jeśli masz wrażliwe oczy. Jeśli w nich zasnęłam, to rano ledwo odklejałam zaropiałe powieki. Zdejmowanie wieczorami mega uciążliwe (nie mówiąc o tym jak jesteś pijany xD), rano trzeba znowu zakładać, po 6 latach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anthoris: właśnie jak tak trzymasz do góry gałki to łatwiej oczu nie zamknąć. Ale trochę pewnie trzeba przywyknąć.
Korektę, w sensie z lasera strzelić?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@alonso117: soczewki mi dały szanse na poczucie normalności mając wadę-4,5 i -5, na początku musiałam nosić okulary, bo zbyt duża wada żeby od razu soczewki i to były najgorsze 3 miesiące mojego życia
  • Odpowiedz
  • 20
@TurkusowyRisso

"nic nie czujesz" i tu sie mylisz

Nie wiem jakich soczewek używasz ale zakładając codziennie Acuve Oasys nie czuje kompletnie żebym miał coś na oczach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@alonso117: To jeszce dodam od siebie, że jak masz astygmatyzm to soczewki są sporo droższe. Ponadto przy astygmatyźmie soczewka musi być w odpowiedniej pozycji jest dociążona, więc się sama ustawia, ale przy bardziej gwałtownych ruchach traci się ostrość.
Plus oczy wysychają i czuć je na oczach.

Plus oksów jest taki, że jak jesteś #!$%@? to je ściągasz rzucasz gdziekolwiek i tbw. Soczewki mają swój rytuał i trzeba utrzymać je w
  • Odpowiedz
okulary kupujesz raz i nosisz, ja mam np. bardzo wrażliwe oczy i musiałam kupować DOBRE soczewki jednodniowe (150 miesięcznie) teraz mam okulary i spuszczam się nad tym ze nic nie muszę wydawać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kieres: nosiłam przez jakieś 5 lat acuvue i nagle się okazało ze są zbyt małe na moje oko, od tego miałam słabszy przepływ krwi w oku(? nie pamietam dokładnie) i musiałam zrobić przerwę na na pół roku co skutkowało przy okazji ostrymi zapaleniami spojówek średnio co dwa tygodnie XD
  • Odpowiedz