Wpis z mikrobloga

@alonso117: to nie jest tak, że soczewek się nie czuje. Po około 4 - 5 godzinach oczy robią się strasznie suche i wyraźnie czuć soczewki :/ poza tym, jak ktoś nie ma wprawy we wkładaniu soczewek to niech się przygotuje na poranne 20 minut frustracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No nie wiem. Ostatnio próbowałem soczewek na wakacjach, jednodniowych. Nie dość że cały czas czułem to gówno pod powieką to ciągle mi oko wysychało i traciłem ostrosc widzenia. Gdyby nie krople to bym zginął. Do tego stopnia, że jak nie mrugałem na chwile to wszystko zachodziło mgłą.
  • Odpowiedz
@alonso117: też bym się nie zamieniła, ale niestety, ja noszę 10 lat i już nie jest dla mnie to takie komfortowe. i nie polecam zasypiać w soczewkach (chyba że są to takie specjalne których się nie ściąga np. cały miesiąc) - moja ciocia (około 20 lat noszenia soczewek) pewnego razu zasnęła w soczewkach a kiedy obudziła się to nie mogła otworzyć oczu. prosto do lekarza, kupa leków, maści, światłowstręt, miesiąc
  • Odpowiedz
@alonso117: nosze soczewki od jakiś 10 lat, jednodniowe, w których spałem i używałem ich bez zdejmowania nawet przez 4 dni xD wszystko było spoko dopóki nie obudziłem się kiedyś z zapaleniem rogówki i tam jakaś mała zmiana. Masakra, cały dzień lzawilo mi oko, bolało jak nie wiem, a dodatkowo jeszcze cały dzień chodziłem w okularach przeciwsłonecznych jak jakiś #!$%@? steve wonder.
Okulistka wytłumaczyła, ze kiedy masz soczewkę na oku to
  • Odpowiedz
@greenbong: Air Optixa właśnie, wiadomo że czasem zwyczajnie oko przeschnie i uwierają - wtedy zdejmuję na trochę, dezynfekuję itd. ale ogólnie śmiało cały miesiąc ponoszę.
  • Odpowiedz
Hesus, mi nigdy nie zdarzyło się, ze jak zasnęłam w soczewkach to nie moglam otworzyć oczu xD no ale najdłużej spalam 3h przy drzemce xD a używam soczewek z rossmanna i jestem zadowolona xd 25zl za miesiąc, a jak są w promce to 19,99 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
upal się


@troloking: a co mnie obchodzą problemy ćpunów i patusów ( ͡ ͜ʖ ͡) normalnie osoby będą miały co najwyżej lekko wysuszone oczy przez godzinę-dwie po pobudce.
  • Odpowiedz
"nic nie czujesz" i tu sie mylisz


@TurkusowyRisso: noszę soczewki od 17 lat, nie myli się

Jeden jedyny minus: największy horror jak się soczewka gdzieś podwinie pod powiekę i przez 10 minut próbujesz ją wyjąć. Mi kiedyś wypadła i uroiłem sobie że się wcisnęła pod powiekę. 15 minut się męczyłem z wyjęciem żeby się poddać i znaleźć ją chwilę później na dywanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pepkodziobak:

mój ziom zasnął w soczewkach i mu wpadła za oko.


Dzięki, teraz już nie mam dylematu. Jeśli kiedyś #!$%@? mi się wzrok, to bez wahania wybiorę okulary xD
  • Odpowiedz
„Czyścisz je kilkanaście razy dziennie” to chyba jak się je ma pierwszy dzień. Osobiście okulary czyszczę jak widzę odbicie własnych oczu w szkłach, albo wychodzę „do ludzi” ( ͡° ͜ʖ ͡°) a noski się nie odbijają, jak sie dobrze oprawki dobierze
  • Odpowiedz