Modelowanie wiatraka na podstawie rzeczywistego elementu oraz pewna pułapka.
Model wiatraka, śmigła czy innego zbliżonego kształtem elementu możemy zamodelować na wiele sposobów, w zależności co chcemy osiągnąć - i możemy znaleźć pomysły w wielu przeróżnych tutorialach. Niektóre sposoby są szybkie i niezawodne, inne żmudne i mogące wprawić w zakłopotanie jeżeli nie przeanalizujemy dokładnie geometrii modelu. Podobnie w tym odcinku - przedstawiono jeden ze sposobów na zamodelowanie wiatraka, gdzie obrany tok modelowania niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo w wygenerowanej bryle. Odcinek nie ma na celu przedstawienia najlepszej drogi do zamodelowania wybranego elementu, a zwrócenie uwagi na to, jakie przygody możemy napotkać w czasie przygotowywania projektu.
Zapraszam: [[#64] Wiatrak - modelowanie 3D w SolidWorks. Czyhające niebezpieczeństwa.](https://youtu.be/EvMI0Xhpazo)
@InzynierProgramista: hmm wyciąganie krawędzi "w głąb" po to żeby się stykały krawędzie przy pogrubianiu, wygląda na mocno upośledzoną metodę. może nie dosłyszałem, ale serio nie da się tego zrobić w inny sposób?
@xan-kreigor: tu autorowi raczej chodziło o to, że sposobów jest dużo tylko co robić jak wybierzemy sposób nieprzemyślany i dokończyć bez paniki. Btw @InzynierProgramista zrób film gdzie pokażesz jak zrobić to tak jak się powinno, wybaczam za tag siatkówka ze względu na dobry content.
@xan-kreigor: Szczerze przyznam, że miałem nadzieję, iż przygotowane opisy oraz wyjaśnienia w narracji pozwolą na wykształcenie poglądu na to, co jest celem tego materiału i jak należy go interpretować. Być może nie do końca się to udało. W związku z tym wychodzę naprzeciw i w ramach lepszego wyjaśnienia przygotowałem odcinek mający na celu doprecyzować temat, pokazać jak wykonać model w sposób analogiczny tak, aby zasadność wykorzystania poszczególnych operacji była logiczna oraz
@xan-kreigor, @Neapolitano, @elemelek20: Zgodnie z zapowiedzią przygotowany odcinek został już opublikowany. Zapraszam na nagranie z numerkiem 65. Pozdrawiam.
Model wiatraka, śmigła czy innego zbliżonego kształtem elementu możemy zamodelować na wiele sposobów, w zależności co chcemy osiągnąć - i możemy znaleźć pomysły w wielu przeróżnych tutorialach. Niektóre sposoby są szybkie i niezawodne, inne żmudne i mogące wprawić w zakłopotanie jeżeli nie przeanalizujemy dokładnie geometrii modelu.
Podobnie w tym odcinku - przedstawiono jeden ze sposobów na zamodelowanie wiatraka, gdzie obrany tok modelowania niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo w wygenerowanej bryle.
Odcinek nie ma na celu przedstawienia najlepszej drogi do zamodelowania wybranego elementu, a zwrócenie uwagi na to, jakie przygody możemy napotkać w czasie przygotowywania projektu.
Zapraszam: [[#64] Wiatrak - modelowanie 3D w SolidWorks. Czyhające niebezpieczeństwa.](https://youtu.be/EvMI0Xhpazo)
#inzynierprogramista #solidworks #cad #modelowanie3d #projektowanie #studbaza #pracbaza #youtube #siatkowka
może nie dosłyszałem, ale serio nie da się tego zrobić w inny sposób?
Btw @InzynierProgramista zrób film gdzie pokażesz jak zrobić to tak jak się powinno, wybaczam za tag siatkówka ze względu na dobry content.
Być może nie do końca się to udało. W związku z tym wychodzę naprzeciw i w ramach lepszego wyjaśnienia przygotowałem odcinek mający na celu doprecyzować temat, pokazać jak wykonać model w sposób analogiczny tak, aby zasadność wykorzystania poszczególnych operacji była logiczna oraz