Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@Veni: hasło do karty to masz 4 cyfry, na telefon masz 3-9 cyfr przy czym nie mogą się powtarzać i prawdopodobnie będą sasiadowaly z poprzednimi, jakoś nikt nie płacze ze karta bankomatów jest słabo zabezpieczona czy telefon łatwo odblokować. problemem są gówno serwisy niedbajace o bezpieczeństwo własne oraz klientów. gównoserwis wie że łatwo wlamac się im na bazy danych dlatego wymuszają ustawienie skomplikowanych haseł żeby student informatyki nie włamał się za
@Bajo-Jajo: Tylko różnica jest też taka, że w przypadku telefonu czy karty masz raptem 3 próby, więc szansa trafienia kombinacji jest wręcz nieprawdopodobna. Natomiast w przypadku serwisów nie zawsze jest limit logowań (nie twierdzę, że to dobrze, ale tak jest). Łamiący zabezpieczenia zawsze są 2 kroki przed tymi, którzy te zabezpieczenia tworzą. Tak było, jest i będzie. Dlatego wymaga się od użytkownika minimum wysiłku, między innymi w celu redukcji kosztów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Veni: widać nigdy nic nie lamales ( ͡ ͜ʖ ͡)
najprostsza metoda jest program któremu Podajesz spis najpopularniejszych haseł jak legia1924(czy kiedy ja założyli), ksiezniczka93(I inne daty) albo kombinacje qwerty1234.
następnie jak wyciek ie baza danych to masz kilkadziesiąt tysięcy loginow z zaszyfrowanymi hasłami.
Dla prostego ulomka po informatyce wystarczy że napisze program który będzie kolejno wprowadzał login oraz hasło tak aż trafi jelenia co ustawił
@Bajo-Jajo: Po pierwsze, opisana metoda to Brute force, który jak wspomniałeś zadziała tylko wtedy, gdy hasło jest słownikową kombinacją bądź innym pospolitym zlepkiem liter. Jeżeli hasło takie nie jest, to złamanie go tą metodą trwałoby zbyt długo. Ponadto podane przez Ciebie hasła nie spełniają norm bezpieczeństwa i dlatego są stosunkowo proste do złamania. Ogólnie odnoszę wrażenie, że sam sobie w tej wypowiedzi zaprzeczyłeś, więc nie wiem co Ci odpisać... Jeżeli rozumiesz
@Veni Smutne jest to, że nigdy nie używałem jakiegoś skomplikowanego hasła i nigdy nie zostało mi skradzione żadne konto wiec swoją śpiewkę o bezpieczeństwie możesz wsadzić sobie między bajki. Póki nie wypłyną hasła w bazę danych to każdy jest bezpieczny.
hasło do karty to masz 4 cyfry, na telefon masz 3-9 cyfr przy czym nie mogą się powtarzać i prawdopodobnie będą sasiadowaly z poprzednimi, jakoś nikt nie płacze ze karta bankomatów jest słabo zabezpieczona czy telefon łatwo odblokować.


@Bajo-Jajo: tylko w przypadku karty i telefonu drugim faktorem jest posiadanie danego urządzenia, co nie jest proste w realizacji
@RedBulik: mordka z mema bardziej pasuje do takich ignorantow, którzy wszędzie maja ustawione to samo hasło słownikowe. Wystarczy wyciek haseł z jednego gówno serwisu i utrata tożsamości gotowa. Manager haseł to podstawa. KeePass, Bitwarden... etc. Do wyboru jest masa rozwiązań. Hasła są przechowywane w sposób bezpieczny, więc nawet w przypadku wycieku hashy haseł z takiej apki są one niemalże bezużyteczne dla crackerow
@RedBulik: @Sramnapsajakgorucham: @Bajo-Jajo: 2019 rok, a menadżer i generator haseł jest dla niektórych poza zasięgiem wyobraźni.
Tu nie chodzi o zabezpieczenie tego jednego gównoforum. Tu chodzi o to, że taki Seba czy Karyna na tym forum zarejestrowała się na email, którego używa w 200 innych serwisach. Oraz hasło, które używa na 50 innych. Jeśli potem hakiery złamią zabezpieczenia w jednym miejscu a hasło było słabe (rozwalalne w ciągu kilku
@RedBulik jak chcesz żeby Ci przyglupi gimnazjalista przeprowadził brute forca to się śmiej. Jest jeszcze baza najbardziej popularnych haseł, które można przetestować i też można tym sposobem złamać wiele haseł bez specjalnych umiejetnosci. Ja przy projektowaniu aplikacji zalecam jeszcze jedna cyfrę i założenie że to nie może być twój e-mail/login. Taka polityka haseł powinna obowiązywać w całej firmie która szykuje ci soft, chyba że zależy Ci na cenie i akceptujesz ryzyko.
@gosurosu: Baza z hasłami jest zaszyfrowana za pomocą hasła głównego. Dodatkowo nie musisz przechowywać bazy na serwerach dostawcy.
Ideą tutaj jest to, że pamiętasz jedno trudne do złamania hasło i używasz go jedynie do dostępu do bazy haseł. Nawet jak ktoś dorwie się do pliku z bazą to jak masz nietrywialne hasło nie opłaca mu się go łamać.
@gosurosu: do tego wyżej dodam, że masz dwustopniowe uwierzytelnienie i musisz podać hasło główne i kod z wygenerowanej siatki, który możesz sobie wydrukować i trzymać na biurku w domu. Zamiast tego kodu możesz używać tez fizycznego klucza na USB (ale w premium), albo uwierzytelnienia google/microsoftu. Zawsze przy nowym urządzeniu woła o ten drugi kod.
Lastpass przechowuje zaszyfrowane dane, a jak wpisujesz hasło to nie wysyła go do nich, tylko odszyfrowuje na
Generalnie to jest tak bezpieczne, że aż upierdliwe.


@apee: no właśnie tu moze byc problem z dodawaniem haseł do gówno serwisów

Jeszcze jedno, działa on tylko do stron www czy również w programach instalowanych?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gosurosu: ale jak już raz na miesiąc wpiszesz to hasło i kod, to później masz spokój. Jak zakładasz nowe konto na gówno portalu to samo podpowiada żeby wygenerować hasło. Samo też pyta czy zapamiętać, a później samo uzupełnia jak chcesz się logować.

Nie bardzo rozumiem pytanie. Chodzi Ci o to, czy działa poza przeglądarka? Działa jako wtyczka do przegladarek i jako apka w telefonie.
Chyba, że pytasz czy pamięta hasła do
@RedBulik używaj menedżera haseł. Kiedyś w przypływie fantazji ustawiłem minimalna długość hasła na 63 znaki na wewnętrznym serwisie by wymusić na ludziach używania Keepassa
@RedBulik: Tak bardzo konto Google. A najlepsze, że cztery razy samoistnie zmieniało mi się hasło do konta (nie, nie miałem żadnego włamania, zresztą nic do tego konta nie mam podpiętego), więc w końcu #!$%@? złożyłem hasło z samych wulgaryzmów i od tamtej pory przestało mi się ono zmieniać. Tak samo #!$%@? jest logowanie do Steama, bo za każdym razem, gdy chciałbym logować się przez przeglądarkę, twierdzi, że loguję się z nowego
@pieczywowewiadrze: No dobra, ale czemu nie pyta o pozostałe znaki z hasła nawet przy błędnie wpisanym haśle? Bo czasami zdarza mi się walnąć literówkę za pierwszym razem. Hasło mam na bodajże 32 znaki i połowy nawet nie używa.
@gosurosu: ale jak już raz na miesiąc wpiszesz to hasło i kod, to później masz spokój. Jak zakładasz nowe konto na gówno portalu to samo podpowiada żeby wygenerować hasło. Samo też pyta czy zapamiętać, a później samo uzupełnia jak chcesz się logować.


@apee takie funkcje są w keypassie w jego wtyczce do przeglądarki, czy w lastpasie?
@pieczywowewiadrze

To jest nic xD


Bank bnp pariba niezaleznie od dlugosci hasla przy logowaniu pyta tylko o losowe 5 znakow z 10 pierwszych. Nic co jest po 10 znaku nie jest sprawdzane

A czy przypadkiem twoje hasło do banku nie składa się z 10 znaków?