Wpis z mikrobloga

Ech, czyli okolica dworca zmieni się, ale nie do końca.

Zamiast zburzyć te obskurne budynki, które nie pełnią już żadnej funkcji i wybudować cały kompleks dworców PKP i PKS, to zrobią ładne perony z niepełnym zadaszeniem, trochę zamaskują mankamenty i dalej będzie to wsiowy dworzec. A za 10-15 lat ktoś się obudzi i znowu stwierdzi, że przydałby się nowoczesny dworzec.

Podobno te budynki to zabytek.

#rzeszow #zalesie
Pobierz b.....g - Ech, czyli okolica dworca zmieni się, ale nie do końca.

Zamiast zburzyć ...
źródło: comment_cFwFursVCQSZbRKOASydHiwLK6c7rXit.jpg
  • 25
@buking:
Ależ masz zupełną rację, pamiętam że były wizualizacje połączonego PKP z PKS, pięknie to wyglądało i na tym się skończyło. Dworzec w żaden sposób nie przystaje do miasta które pretenduje do stolicy innowacji. Ale cóż, co zrobisz? Nic nie zrobisz.
Dworzec jak w Pcimiu Dolnym...
@buking: wtf‽ Mam wrażenie, że coś tam piszesz, ale nie do końca masz o tym pojęcie xd

za kilka lat będzie kolejny rozpierdziel, bo ktoś wymyśli zmieniać elewację budynku dworca.

Elewacja dworca ma być zmieniana^^ Kilka dni temu PKP przekazało miastu teren przed dworcem - i ma być parking podziemny, plac itd.....

Druga sprawa - PKP traktuje Rzeszów jako 'stację', a nie 'dworzec' więc gigantycznych peronów z pełnym zadaszeniem nigdy nie
@buking:

Właśnie tu siedzę i za każdym razem myślę jak można było takie gówno jak dworzec pks zostawić.

Teraz dodatkowo jest taki absurd, że z dworca głównego z centrum miasta odjeżdżają autobusy do straszydla, Dylągowki i innych wsi. A autokary do wiednia, Berlina, Warszawy i Gdańska jeżdżą spod mostu.

Ale padaka (,)
Pobierz Turbo_Bulbulator - @buking: 

Właśnie tu siedzę i za każdym razem myślę jak można b...
źródło: comment_ZCwTPB0EK1Dq0qus3hJ1iqsqhEWkwMxI.jpg
W poniedziałek do Rzeszowa przyjechali przedstawiciele władz PKP SA oraz PKP Polskich Linii Kolejowych, by z miastem Rzeszów podpisać wreszcie umowę o przekazaniu działek pod budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. W założeniu ma ono łączyć różne formy transportu.

Budowa RCK wpisuje się w trwający od kilku miesięcy proces przebudowy peronów i budowy podziemnego przejścia, które połączy centrum miasta z osiedlem 1000-lecia. Teraz przyszła kolej na realizację nowego zadania – Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Mówi