Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie czy padnie w tym roku rekord frekwencji w #wybory. Ludzie których znam, deklarują pójść pierwszy raz na wybory, zmieniają lokale wyborcze na #warszawa, będą głosować tez z zagranicy. Takiej mobilizacji jeszcze nie widziałem. Wszyscy będą głosować przeciwko #pis
Obyśmy wspólnie mogli coś zdziałać! #polityka
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@toooom: Ja czuję, że będzie rekord...zarówno mocno zmobilizują się wyborcy PiS i socjalni, a także tak zwana opozycja. Kto wie może pęknie 57%? Dotychczas rekord frekwencji w parlamentarnych był w 2007 roku - 53,88% (nie liczę wyborów z 1989 - tam było ponad 60% frekwencji - to były tylko częściowo wolne wybory)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@toooom: noo a pamiętaj ze ostatnie posiedzenie starego Sejmu będzie dwa dni po wyborach, gdzie PiS będzie miało większość XDDD więc zapowiada się bardzo wesoły październik
  • Odpowiedz
@toooom osobiście nie znam nikogo anty PiS więc nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że wszyscy anty PiS. Wśród moich znajomych nie rozmawia się o polityce bo to szambo i staramy się po prostu tym nie żyć, bo to prowadzi jedynie do frustracji
  • Odpowiedz
Wszyscy antypis, a poparcie maja duże.


@toooom: Nastroje na wykopie mają znaczenie pomijalne. PIS zagarnął największe elektoraty oprócz swojego to: emeryci (choć PO ma ich też dużo i ma dużo starszy elektorat), bezrobotni, mało zarabiający, górnicy, rolnicy i służby (policja, wojsko, straż i inne- największe zatrudnienie w Polsce). W dodatku to elektorat zdyscyplinowany, a nie studenci, którzy pierdzielą co oni to nie zrobią, a na wybory nie pójdą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
przeciwko


I dlatego od X lat nic się nie zmienia na lepsze...

@robertx: nie ma na kogo zagłosować to można głosować przeciwko albo wcale.
I nie twierdzę, że to pierwsze jest lepsze jakby co...
  • Odpowiedz