Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie czy padnie w tym roku rekord frekwencji w #wybory. Ludzie których znam, deklarują pójść pierwszy raz na wybory, zmieniają lokale wyborcze na #warszawa, będą głosować tez z zagranicy. Takiej mobilizacji jeszcze nie widziałem. Wszyscy będą głosować przeciwko #pis
Obyśmy wspólnie mogli coś zdziałać! #polityka
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@toooom: Już wolę PIS niż PO, Ci pierwsi chociaż wprowadzają te swoje p------e pomysły w życie, a nie tylko obiecują i nic nie dotrzymują :D. Let the world burn ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@toooom: ludzie mają tendencję do trzymania się w podobnych grupach, więc to nic dziwnego, że większość znajomych zagłosuje podobnie. Też mi się wydaje, że frekwencja będzie duża, ale po obu stronach, nie tylko przeciw PiS.
  • Odpowiedz
@budus2: 2 strony tej samej monety (xD), ale jedna jest Socjalistyczną Katodyktaturą, a druga odpowiedzialną ekonomicznie próbą dorównania do Zachodu. Nie widziałem jeszcze monety na której po jednej stronie są Ruble a po drugiej Euro.
  • Odpowiedz
@budus2: Przyznam, że miałem wątpliwości, ale ostatnie lata zdecydowanie je rozwiały. Zawsze szanowałem ugrupowania które podejmowały słuszne, nawet jeśli niepopularne decyzje w zakresie ekonomii. Mówię tu oczywiście o podniesieniu wieku emerytalnego. Jeśli chodzi o tematy społeczne, również zmierzaliśmy w kierunku Zachodu, tego chyba nie muszę nawet popierać argumentami - są one powszechnie znane. Liczyłem, że PiS będzie uczciwszy, będzie mniej afer i mniej obsadzania swoich znajomych na ciepłych posadkach. Teraz
  • Odpowiedz
@toooom: bo ci ludzie, którzy na nich głosują, nie mieszkają w dużych miastach, nie korzystają z internetu, nie należą do grona twoich znajomych. A oni właśnie masowo głosują na PiS, niemal jednogłośnie.
  • Odpowiedz
@toooom: z zagranicy bedzie mniej glosow niz zawsze bo od 2018r jest zniesiona ustawa korespondencyjnego glosowania, zeby zaglosowac trzeba bedzie dymac po 200-300km do najblizszego konsulatu,komu sie bedzie chcialo? ja zawsze glosowalem droga pocztowa ale tym razem nie oddam glosu
  • Odpowiedz
@toooom bo sie obracasz w takim srodowisku. Doswiadczasz bledu poznawczego, wiekszosc ludzi to janusze i grazyny ktorzy zaglosuja na pis. A ty bedziesz siedziec po szyje w gownie i nie bedziesz wiedziec dlaczego, "przexiesz WSZYSCY glosowali przeciw pis!!!!!!"
  • Odpowiedz
@budus2: Afery było dużo (z tą różnicą, że jak ktoś nie wpisał zegarka za 10k to leciał, a teraz jak ktoś nie wpisał stodoły za prawie milion to nie było sprawy). Czy będzie lepiej? Jeśli zniosą albo ograniczą 500 plus, przywrócą handlowe niedziele, wprowadzą/ przywrócą bardziej liberalne przepisy społeczne, podniosą wiek emerytalny, będą prowadzić zrównoważoną politykę ekonomiczną, obniżą propagandę w TVP do rozsądnego poziomu czy wyzwolą nas wreszcie spod wymogu
  • Odpowiedz