Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!
W końcu nadszedł ten dzień, kiedy mam swoje jalapeno prosto z ogródka i mogę je przetwarzać bez końca (òóˇ)
Część postanowiłam zamarynować, żeby mieć żelazny zapas w spiżarni. Przepis znalazłam na blogu stonerchef.pl :
http://www.stonerchef.pl/marynowane-jalapeno/

Marynowane jalapeno

30szt papryczek jalapeno
250ml octu
250ml wody
2 ząbki czosnku
4 łyżki cukru
2 łyżki soli

Papryczki umyć i pokroić w plasterki.
Czosnek pokroić w plasterki i wraz z pozostałymi składnikami wrzucić do garnka, doprowadzić do wrzenia, wyłączyć ogień.
Wrzucić pokrojone papryczki, zamieszać i odstawić na 15 minut.
Papryczki przełożyć do słoików, ciasno ugniatając ( u mnie wyszły 2 słoiki o pojemności 330ml i zostało mi nieco zalewy), zalać zalewą i zakręcić.
Odstawić do góry nogami do ostygnięcia.
Jeśli chcecie je dłużej przechowywać możecie zapasteryzowac :)


Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw #mirkoprzepisy #chilihead
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko!
W końcu nadszedł ten dzień, kiedy mam swoje jalapeno p...

źródło: comment_08I9jniaJeGfAnQERHf0lSy4eqUvtWm2.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@chixi: faktycznie ta zalewa mocno octowa, ja zwykle stosuje 5-1 - 4-1 wody do octu. Ale takie papryki to raczej jako dodatek do innych potraw więc powinno być ok. Ważne że tobie smakuje( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja odkąd jestem na keto to z przetworami idę w stronę kiszenia. Polecam zrobić sos z kiszonych papryk a'la Sriracha. Jak mamy zbyt ostre papryki a chcemy łagodniejszy sos to dodajemy
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: nie jestem francuskim pieskiem no ale takie proporcje to lekki zajzajer wg mnie, nie czuć nic poza smakiem octu ;p. Ja zawsze zalewam 1:3 na occie 10%.

Raz sie dałem złapać na przepisie z jakiejs hamerykańskiej strony, okazało się, że u nich normą jest 5% ocet spirytusowy a u nas raczej 10% wiedze prym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@capybara_: Ja rzadko kiedy marynuję w occie, ale zdecydowana większość przepisów po angielsku podaje 1:1 albo 2:1. Zbyt wysokie pH może być niebezpieczne przy dłuższym przechowywaniu, pewnie stąd takie proporcje. Zależy też co się marynuje i w jakim occie.
  • Odpowiedz
  • 2
@wwwooo ooo panie, zrobiłam grzybki 3:1 i taka słabizna była że nigdy więcej. To są baaaaardzo indywidualne preferencje :)
Robię od zeszłego roku też kiszone ale ileż można kisic :)
  • Odpowiedz
@chixi: masz jakieś pro-tipy odnośnie hodowli? Trzeba dogrzewać jakimiś żarówkami? Kiedy najlepiej zasadzić? Jak w ogóle zasadzić? :D Może masz jakieś dobre linki z poradnikami? Strasznie brakuje mi świeżego jalapeno w sklepach. :(
  • Odpowiedz
  • 1
@plnk ja to wszystko yolo :D wysiewam w drugiej połowie lutego, stoją w kuchni gdzie najwięcej światła. Przesądzam 2x - raz do rozsadnika i drugi raz do trochę większych doniczek. Jak się robi ciepło (tak w kwietniu) hartuje je na balkonie i jeszcze przed zimnymi ogrodnikami (czyli jakoś w maju) wysadzam do gruntu. Na przymrozki okrywam agrowłókniną. Potem sobie rosną, jak biednie wyglądają to podlewam wodą z ekolistem (nawóz, zazwyczaj nie trzeba)
  • Odpowiedz
  • 1
@chixi ()

Renatko, każdy robi właśnie tak jak ty :P u mnie z braku czasu to rośnie można powiedzieć że już na dziko xd
  • Odpowiedz