Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 72
Hej mirki z #rumunia, mam problem. Padło mi auto na wjeździe do #clujnapoca, prawdopodobnie rozrusznik bo po zjechaniu na stację nie chce odpalić, w ogóle nawet nie kreci. Próbowałam połapać jakiś mechaników w okolicy, ale jedyne co mi się udało zdobyć to nr na lawetę za 200 lei i to i tak najwczesniej jutro :/ chyba czeka mnie noc w namiocie koło stacji, a nad ranem maja być 4 stopnie xD
Czy jest tu jakimś cudem ktoś, kto mógłby jakoś pomóc? Dajcie chociaż plusa na otuche :(
#motoryzacja #podroze #opel #astra #pomocy
  • 26
@thenatka byłem tam kiedyś przejazdem, ale autokarem, żeby było śmieszniej to autokarowi w drodze powrotnej zepsuł się zawór poziomujący i jakiś wężyk podciśnienia, ale coś tam naprawili. Ach, Rumunia.

Próbuj jak Ci Mirki piszą, ktoś popchnie, niech się rozpędzi trochę i próbuj odpalać. Jak nie to zostaje laweta. Nie smuć się, mojemu znajomemu padła kilkuletnia Kia w Chorwacji, przeskoczył rozrząd a wtedy to już amen, silnik na złom i laweta do Polski
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Matijas3535: @cacyyy @Crow7422 @senkju @Onix0b @Kapitan_BeniZ
Dobra to nie takie proste, może mnie trochę poniosło z tym rozrusznikiem. Ogólnie to dużo ostatnio jeździłam po bezdrożach i uszkodziłam tłumik, reperowany na szybko wytrzymał dwa tygodnie ale dziś rano odpadła tylna część. Myślałam że dam radę dojechać do Polski ale chyba nie, bo auto nagle zaczęło 3 razy więcej palić - odcinek 120km zeszło pół baku. Do tego temperatura pracy silnika która dotąd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@thenatka: Mechanikiem nie jestem ale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wydech jwst niewazny.
1. Na zimnym sprawdz plyny
2. Sprawdz paski
Ten od alternator krotki
Ten od chlodnicy - chyba ze sa na 1
I od rozrzadu jak masz dojscie.
Jak wsio ok to sprobuj odpalic go na popych.
Masz moze miernik ? Zmierz napiecie akumulatora.
Moze padl pasek od alternatora ten nie naladowal akumulatora i nie kreci