Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?. Przed chwilą byłbym umarł.

Czemu? Bo wbiłem się autem na rondo i zajechałem tym samym drogę innemu samochodowi. Gdyby gościu nie wyhamował to by było po mnie.

Dlaczego zrobiłem coś tak debilnego? Bo gościu sygnalizował opuszczenie ronda migaczem a ja głupi mu uwierzyłem.

Jaki z tego wniosek?
1. Ludzie nie wiedzą po co jest migacz na rondzie.

2. Nawet jak ktoś udaje że wie to niewolno mu ufać.

#motoryzacja #ruchdrogowy
  • 39
masz videorejestrator, jak nie to kolizja była by 109% twoja winą


@Skura_zOgura: nie - nawet jeśli by miał filmik i koleś by miał włączony kierunkowskaz to i tak byłaby wina OP'a bo nie zachował ostrożności. co prawda, wtedy może tamten koleś też by dostał jakiś mandat ale na pewno nie byłby sprawcą zdarzenia, bo to ON miał pierwszeństwo a OP go nie ustąpił
@#!$%@?: zupełnie bez sensu, w czym to niby pomoże? Co Ci da taka informacja?
Lewy kierunek tylko na rondach z 2 pasami (i więcej), przy sygnalizowaniu zmiany pasa na wewnętrzny.
Już widzę jak jadę lewym pasem, widzę typa na prawym pasie z lewym kierunkiem i #!$%@? wie czy chce wjechać mi przed maskę czy zrobić 100 okrążeń po rondzie. Informacje daje tylko prawy kierunek, a i tak jak widać na przykładzie OPa
@wujekZlo: ale w co mu uwierzyłeś? Że hamuje / skręca po tym jak włączył migacz?
Przecież to #!$%@? jest niezależne. Migacz symbolizuje czyjś zamiar a zjazd z ronda symbolizuja skręcone koła pojazdu.
Bezpośrednio w przepisach masz napisane o braku zaufania to o jakim zaufaniu Ty mówisz?
Wierzysz losowej osobie w losowym stanie psychicznym w kwestii bezpieczeństwa swojego życia?
Gratulacje że dozyles 18nastki.
Prowadzenie pojazdów nie polega na tym żeby odpowiednie w
@MostlyRenegade: gdzie jest w kodeksie napisane, że każdemu trzeba ufać i wierzyć jak głupia owca? Ja tam coś słyszałem o zasadzie ograniczonego zaufania.

A sytuacja w której ktoś daje kierunkowskaz bierzesz za pewnik tak? Nie upewniasz się czy hamuje i zaczyna skręcać, tylko wpieprzasz mu się pod maskę bo po co stosować w takiej sytuacji w/w zasadę?
@MostlyRenegade: wiesz co moze to z wiekiem przychodzi... Skonczysz 24 lata rozwinie Ci sie plat czolowy mozgu, to zaczynasz brac pod uwage duzo wiecej ewentualnosci. W pewnym momencie omijajac tira lewym pasem autostrady przy chocby 160 zawsze jestes przygotowany na to ze moze mu albo Tobie opona strzelic.