Wpis z mikrobloga

@boryspo: jeśli chodzi o cenę końcową to byla to jedna ze zdecydowanie najlepszych ofert jakie dostałem z całego kraju. Ujmę to tak - ostatecznie wygrała oferta która była najbliżej jeśli chodzi o odległość, i przy okazji była prawie najlepsza cenowo :)
W tej cenie nie znalazłbym żadnego innego auta tej wielkości, z takim wyposażeniem - więc Superb jest super :)

A silnik to 2.0TSI 272KM i DSG 7 biegów


@cajar: hyundai i40 albo kia optima spokojnie
@TwojStaryToKorniszon: oba mają mniej mocy i gorsze osiągi. I z tego co widzę w najbliższym otoczeniu, oczekiwanie na części w tych markach może trwać dłużej niż kwartał i jesteś bez auta pomimo oczekiwania na naprawę gwarancyjną. W grupie VAG jest jeszcze taki plus, że sporo części pasuje pomiędzy różnymi modelami i jest dużo łatwiej z ich dostępnością.
Brałem pod uwagę więcej aut, ale przykładowo: Ford Mondeo odpadł ze względu na brak
oba mają mniej mocy i gorsze osiągi. I z tego co widzę w najbliższym otoczeniu, oczekiwanie na części w tych markach może trwać dłużej niż kwartał i jesteś bez auta pomimo oczekiwania na naprawę gwarancyjną.


@cajar: buhahahahahaha
jeżdżę i40 od 2 lat i problem z dostępnością części to jakiś mit, nie mam pojęcia skąd go wziąłeś
co do mocy - ok, moje 145 kucy spokojnie wystarcza do bardzo dynamicznej jazdy
co
@TwojStaryToKorniszon: problem z częściami to historię moich znajomych, którzy mają auta nowe. Nie chce podawać więcej szczegółów, bo też mają konta na wykopie ;)
A wymagania ujmę inaczej: osiągi, wyposażenie, wielkość auta. I to wszystko mieszamy z ceną.

Kia Stinger również mnie interesowała, ale było za mało miejsca. Poza tym, wtedy gdy chciałem zamawiać auto nie było podanego terminu produkcji - przerwa po zmianach WLTP. A ostatecznie gdy zamawiałem auto rok
@ChamDeLaCham: ale serio pytałem.
W moim budżecie z Audi/BMW/Mercedes wchodziły w grę tylko ubogo wyposażone auta z małymi silnikami.
Insignia sporo droższa, Mondeo i auta francuskie brak silników. Toyota również niestety nie ma nic mocniejszego w ofercie.
Może mnie zainspirujesz do czegoś innego niż VAG przy kolejnym aucie :)
@cajar: może wyda Ci się to głupie, ale wyświetlacz od multimediów w Stingerze jest za mały jak dla mnie. Nawet mini lifting w 2018 po wakacjach tego nie zmienił.
Ze wszystkich aut które brałem pod uwagę, obok Superba, VW Arteona i Golfa R była właśnie Kia Stinger 3.3 V6

Nie jestem bojówka VAGa. Kwestia ceny i tego co można za nią dostać. A chcąc auto z mocniejszym silnikiem i napędem na
@cajar Mi się bardzo podoba praktyczne duży bagażnik wykończenie skody na przestrzeni ostatnich lat poszło bardzo do góry życzę ci aby jak najdłużej służyło może za 4 lata odkupie bo sam poluje na podobną.
@Fixusa: Ostatnio testowałem Skodę Scale i Octavie. I wydaje mi się że pod względem materiałów we wnętrzu Octavii jest bliżej do Fabii niż do Superba. Do czego zmierzam? Do tego, że poziom wykonania Superba i jakości materiałów jest wyższy niż w typowej Fabii przedstawiciela handlowego. A to właśnie chyba te najtańsze modele Skody spowodowały że postrzeganie marki jest takie a nie inne.
@SuchyJurek: chromy przyszły razem z wersją Laurin&Klement, a L&K wybrałem ze względu na wentylowane fotele i kilka innych opcji niedostępnych w Sportline. Jeszcze przed odbiorem auta miałem usuwać chromy i zastąpić je czarnymi elementami, ale ostatecznie pozbyłem się tylko napisów z tylnej klapy a chromy zostały, póki co ;)
@cajar może cię to zaciekawi bo w tym modelu istnieje możliwość zamontowania gazu z dotryskiem benzyny
https://youtu.be/2Nz_xFwIpFY
i właśnie chciałbym ją nabyć w wersji rs taka 4letnia zamontować gaz tylko zastanawia mnie na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy kupnie, posiadam BMW E90 i w ciągu dwóch lat włożyłem prawie 11 tysięcy już mam dość.
@kacper1302: w pierwszym aucie miałem 140KM, kolejne to 200KM, 340KM, 350KM, az ostatecznie 404KM. A teraz Superb z 272KM i tak jest szybszy od tego 404KM, bo to było duże i ciężkie BMW X5

A Chora fajne auto, podobnie jak Golf R. Oba mają napęd na 4 koła. Ale niestety oba za małe jak dla mnie
@cajar: Tez mam laurina, ze wszystkimi dodatkami ale usunąłem wszystkie emblematy z karoserii. Ramki okleiłem od razu na czarno plus grill i przyciemnione tylne lampy, przednie tylko bezbarwna folia.
@Fixusa: ja już nawet nie liczę ile włożyłem w moje poprzednie BMW X5 E70 :(

Dlatego teraz zdecydowałem się na nowe auto.
Gazu nie planuje zakładać - utrata gwarancji na zespół napędowy. Poza tym, liczyłem się z takim spalaniem więc nic mnie nie zaskoczyło.
@cajar Widzę że mamy podobny problem powiem tak kocham BMW a zarazem nienawidzę skoda będzie na bank mniej awaryjna i spokojnie będziesz mógł żyć myśląc o wakacjach innych wydatkach i jak trzeba to i teściowa w trumnie przewieźć
@Fixusa: w BMW cały czas inwestowałem licząc że tym razem to już naprawdę ostatni gruby wydatek bo "wszystko" zrobione... Niestety, studnia wydawała się nie mieć dna.
Przyjemność z jazdy X5 była super, auto fajne, duże, szybkie, wygodne - ale tylko dopóki wszystko działa jak należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
No, ale po co brać liftbacka jak można kupić kombi?

@KeepCalm: Lepiej wyglada. Jak samochód osobowy, a nie półciężarówka albo karawan. Jeśli chodzi o duże bagażniki to można też wziąć Caddy'ego, ale też nie będzie wyglądał jakoś prestiżowo.
@KeepCalm: Lepiej wyglada. Jak samochód osobowy, a nie półciężarówka albo karawan. Jeśli chodzi o duże bagażniki to można też wziąć Caddy'ego, ale też nie będzie wyglądał jakoś prestiżowo.


@Yelonek: wielu ludziom kombi podobają się mniej, mi nie. Po prostu przyzwyczaiłem się, że auto = kombi.
Prestiż i leczenie kompleksów autem mam w dupie. Ma się mi podobać.
Porównanie superba kombi do caddyego oleje i przypomne, że są też brzydkie sedany.
@Opiat: ciężko mi wypowiadać się na temat korozji w aucie, które ma 4 miesiące ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale z tego co widzę, to zadbane kilkuletnie Superby trzeciej generacji nie mają problemów z korozją
@cajar: fajny config kolorystyczny (ʘʘ). Gotówka czy Skodowy najem (moc niskich rat czy jakoś tak)?

P.S Moim zdaniem, tył przed liftem bez tego sreberka wygląda dużo lepiej