Wpis z mikrobloga

@Nordri:
11 lat na Wykopie.
Dziś po godzinie 18 minie 11 długich lat.
Nawet sobie wydarzenie dodałam w kalendarzu w telefonie, żeby nie zapomnieć. Tylko po co?
To prawie jak #urodziny, prawda?
Dla części wykopków to połowa życia :D No niestety dla mnie 1/3. Mniej więcej ;)

Tak sobie myślałam co by tu napisać? Może co się zmieniło przez te 11 lat? Niby niewiele, a tak naprawdę wszystko. Tylko Niebieski ten sam :)
- I mam bombelki! Nawet dwa. Lubię je.

- I 8 lat temu rzuciłam palenie.

- I dwa kierunki studiów zaczęłam i nie skończyłam ;)

- I miałam pracę, którą kochałam, a straciłam ją przez ciążę. Niby nie można zwolnić ciężarnej, ale można przecież zlikwidować firmę żeby nie płacić, prawda :D? #januszebiznesu motzno, bo dalej siedzi szefowa w tym samym miejscu, robi dokładnie to samo, tylko firmę przejął syn ;)

- Zapisałam się na siłownię i nawet chodziłam! Poznałam tam super ludzi - do dziś śmigamy razem na rowerkach.

- Wyszłam z domu, zaczęłam chodzić na koncerty. Głównie sama, bo Niebieski słucha zupełnie innej muzyki. Ale spoko, traktuję to jako "mój czas".

- W międzyczasie z Niebieskim odnaleźliśmy #rower, a dokładniej #szosa. I tym dzisiaj żyjemy :) Chociaż przez ostatni wypadek muszę trochę zwolnić. Ale to tylko na chwilę :)

- A i w tym roku pierwszy raz zrobiłam #200km na rowerze! Bolało ;)

Czym byłyby urodzinki bez małego #rozdajo?
Właśnie się zastanawiałam, co mogłabym mieć, z czego ktoś inny by się ucieszył?
Jako ze prowadzę z mamą nieduży antykwariat (głównie książki) i sprzedajemy na alledrogo, to zwycięzca będzie mógł sobie wybrać książki z naszej oferty do 50 zł. Wysyłam na mój koszt. A jak ktoś książek nie lubi, to też się jakoś dogadamy :)
Aha i jako, że nie ogarniam mirkolosowań itp. to losowanie dziś wieczorem będzie wyglądało tak, że rozwinę listę plusujących, postawie bombelka z zasłoniętymi oczami, dziecię zakręci palcem i wskaże zwycięzcę ;)

I na koniec urocze grażynkowe pozdrowienia :D!
Pobierz Nordri - @Nordri: 
11 lat na Wykopie.
Dziś po godzinie 18 minie 11 długich lat.
Na...
źródło: comment_hj2NClV9U2WZWSxyv8mkysLiI2KMfRqi.jpg
  • 26
@Nordri Wszystkiego Najlepszego i 100 lat na wykopku! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mi brakuje pół roku, czas zapierdziela i nie chce zwolnić. Ale dzięki Tobie najszła mnie refleksja o tych ostatnich latach, jakie one były.
Zazdroszczę prowadzenia antykwariatu, to byłoby moje miejsce, pewnie z jakimś tunelem czasoprzestrzennym na zapleczu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Miłego dzionka życzę
poganka - @Nordri Wszystkiego Najlepszego i 100 lat na wykopku! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mi brakuj...
@poganka: > czas zapierdziela i nie chce zwolnić
Strasznie, prawda? Po sobie to nie widzę, bo też i nie mam czasu się przyglądać. Ale od kiedy pojawiły się dzieci... pfff. Dopiero co karmiłam, a dziś córka ma 7 lat. Strasznie się szybko te dzieci starzeją.
@poganka: Odnośnie pracy... już parę razy się spotkałam z tym, że ktoś mi pozazdrościł. A praca jest fajna, naprawdę, tylko niekiedy roboty jest tyle, że nie wiadomo w co ręce włożyć. Szczególnie przed wszelkiej maści targami książek.
Jeden z wielu regałów pozdrawia ;)
Ps.Trochę pustawo, bo najpierw miałam 2 tyg urlopu, a tydzień po urlopie miałam wypadek i znowuż siedziałam w domu. Ale już pracuje i szybciutko postaram się luki uzupełnić.
Pobierz Nordri - @poganka: Odnośnie pracy... już parę razy się spotkałam z tym, że ktoś mi po...
źródło: comment_ThI6MXVp23K4UXOZnVG4EWyEawOLfRQ8.jpg
@poganka: Czytają, sporo ludzi czyta.
Na targach przychodzi bardzo dużo młodych ludzi. I szukają klasyków - Bułhakow, Tyrmand, Mann, Hemingway. Bardzo dużo młodzieży interesuje się sztuką, filozofią, poezją.
Targi książki przyciągają przeważnie tłumy. Część ludzi jest tam dla rozrywki/darmowych gadżetów/autografów czy promocji. Ale bardzo wiele osób jest tam z miłości do książki, a szczególnie widać to przy stoiskach antykwarycznych.
@Nordri bardzo pocieszające, serio. Myślałam, że jest gorzej przez tlf, e-booki itd a przecież nie ma nic lepszego niż tradycyjna książka. I ten zapach! Dużo czytasz w pracy?
W ogóle to zapiszę sobie Ciebie, czasem szukam jakiejś książki bezskutecznie więc może akurat u Ciebie....( ͡° ͜ʖ ͡°)
@poganka: Tak, też się tego nie spodziewałam. Ale co targi, to coraz bardziej wiara w młodzież wraca.
Czy dużo czytam w pracy? Niestety nie, bo zwyczajnie nie mam czasu. Jesteśmy z mamą tylko we dwie - ona zajmuje się pozyskiwaniem książek, a calutka obsługa alledrogo (robienie zdjęć, obróbka, opisywanie książek, wystawianie, pakowanie, nadawanie, wysyłanie) spada na mnie.
Ale nie powiem, plusem mojej pracy jest moja prywatna biblioteczka ;)
@Nordri heh.... Myślałam, że pracując z książkami ma się więcej czasu na ich czytanie. Roboty masz faktycznie sporo z tym ale jeśli daje satysfakcję to co może być lepciejszego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak Was znaleźć na allegro? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Jednorybek: Nieee, z resztą to chyba i tak nie ma większego sensu. Tyle golizny w internetach, że to już byłby przesyt.
Jeśli masz ogromną potrzebę, to mogę zrobić nudesy książki - zdjąć obwolutę, uchylić okładkę, albo coś.
@Jednorybek: >A to może powiesz, co zrobić ze starymi książkami? Można je gdzieś spieniężyć? Czy zwykłe oddanie do biblioteki to najlepsze wyjście, żeby ktoś jeszcze z nich pokorzystał?

Można oddać do biblioteki, jednak wiele bibliotek książek wcale nie chce przyjmować. Mają swoje pieniądze na zakup nowych tytułów, a starych nie chcą brać. Co więcej biblioteki są jednym z naszych źródeł pozyskiwania książek - ludzie do nich przynoszą, oni wybierają co chcą