Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebna porada bo mam już mętlik. Noszę się z zakupem #mercedes #w211, zależy mi na dynamice bo mam już serdecznie dość klekota w #w124 i lat świetlnych do setki. Początkowo myślałem nad benzyną 3.2 w #lpg ale z drugiej strony #diesel 320 CDI ma takie same osiągi i spalanie na papierze w granicach 7L w porónaniu do 10 w benzynie (to na lpg wyjdzie ze 12). Dodatkowo rynek diesli jest w tym modelu znacznie większy. Samochód w większości do miasta, na dojazdy +-15km, kilka razy w roku trasa, w tym średnio raz wycieczka gdzieś w Europę. W co byście celowali na moim miejscu? Która jednostka będzie mniej kosztowna w utrzymaniu i paliwie?
  • 7
@Stashqo: Domyślam się, bo te wyniki co podałem są oficjalne. Wychodzę jednak z założenia że dla gnojówki i benzyny są tak samo zakłamane i proporcjonalnie zakłamane i mam wrażenie (może złudne) że koszty eksploatacji on i lpg w tych przypadkach będą podobne.
@BitcoinowyJanusz: E320 wcale nie jest szybki jak na 224KM, chyba 4-ro biegowy automat go tak zamula (długie przełożenia). Obejrzyj ten filmik (podsumowanie na koniec):

https://www.youtube.com/watch?v=QgznPgAPMNo

Sam zastanawiam się nad W211 (tylko automat) i przymierzałem się do 200 Kompressor (znam temat rozrządu, jakby co to wymienię go), ew. E320, ale ta słaba dynamika E320 zaskoczyła mnie. 220CDI jedzie podobnie!

E320 (V6) LPG znosi dość dobrze.

CDI są ok w tych silnikach bo