Wpis z mikrobloga

Przetestowałem polską giełdę BitClude i daje okejkę - prosta w użytkowaniu, szybki i automatyczny proces weryfikacji przy użyciu AI, możliwość wpłaty blikiem, spoko prowizje.

Odstraszyć może jedynie mała płynność rynku ale widzę w BitClude przyszłego poważnego konkurenta dla BitBaya.

W razie co, minimum raz w tygodniu przechodzę obok ich biura w Poznaniu - więc dam znać, jak będą wynosić komputery i meble ( ͡ ͜ʖ ͡)

#kryptowaluty #bitcoin #bitclude
  • 17
W razie co przynajmniej raz w tygodniu przechodzę obok ich biura w Poznaniu, więc dam znać jak będą wynosić meble i komputery ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Sune: xD
też mi się wydaje że dobra konkurencja może być z tej giełdy dla bitbaya borykającego sie z ciągłymi problemami, ciekawe jak bitclude poradził by sobie z większą liczbą użytkowników, pewnie wychodziły by jakieś nieporozumienia ale wierzę w to
@plaisant: @Sune: Powiem tak - BitClude ma tę zaletę, że zdają sobie sprawę, że trzeba iść w nowe technologie na ile to możliwe. Zapowiedziany Segwit (o ile nie używają), pewnie sami by w miarę szybko na Schnorra przeszli itd. Bimbaj ma to w bimbaju.

Tak więc BitClude może być ciut lepszy od Bimbaja, ale to akurat nie jest powód do chwalenia się ( ͡°( ͡° ͜ʖ
@Daleki_Jones: Niekoniecznie, BLIK kiedyś był również na AbuCoins - a BitBay w tym samym czasie tego nie oferował.

Zapomniałem dodać, że ze względu na regulacje na rachunku może znajdować się maksymalnie 1900,00 € ~ 8190,00 zł, a kwoty powyżej tego limitu są zwracane do klientów.
@Drakii: Mamy małą okejkę, mamy plan mieć też większą od KNFu.

@Daleki_Jones: Nie mówiąc za dużo, mamy ostre procedury bezpieczeństwa które czasem wkurzają użytkowników uczciwych, lecz potem są mega zadowoleni. Nie zagłębiając się w temat, jak byśmy mieli wycofać blika to tylko wprowadzając równie mocną i dobrą alternatywę. Obecnie jest i działa nie mamy zamiaru się go pozbywać

@Boniekk:
Biuro niestety jeszcze nie jest otwarte, acz na bitcoin tej
@fervi:

Zapowiedziany Segwit (o ile nie używają), pewnie sami by w miarę szybko na Schnorra przeszli itd. Bimbaj ma to w bimbaju.


Infrastruktura portfelie jest w standardzie P2SH nested SegWit, zaś jeżeli chodzi o wysyłkę na adresy native SegWit to już nie ma najmniejszego problemu z tym ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wprowadzenie native SegWitów jako adres u nas na platformie jak już ostatnio mówiłem jest do zrobienia,
@bitclude: No rozumiem to, w sensie ważne byście wypłacali na Native Segwit i między sobą korzystali z Native, a Compatibile do depozytów.

To co możecie zrobić myślę by się przybliżyć do Lightninga (podobno Bitrefill to ma) to otwieranie komuś kanałów w Lightningu, jako usługę. Więc (jak się uda) to Wy macie wszystkie środki Onchain (to chyba Wasz cel), a jak ktoś chce to może wypłacać środki na Lightninga (ale nie przyjmujecie