Wpis z mikrobloga

  • 460
Przeglądam tag #wtc #11wrzesnia #usa i jestem przerażony i zniesmaczony jak ludziom internet i bezproblemowe życie wyprało mózg.
Jestem po 30stce i doskonale pamiętam jak wróciłem do domu w podstawówce że szkoły i moja mama która akurat była w domu płakała przed telewizorem. Doskonale pamiętam dzwoniące telefony od rodziny i ten niepokój pomimo tego że byłem dzieckiem. Doskonale pamiętam historie kolegi który akurat jechał przy ambasadzie USA, a tam stało wojsko z długą bronią i zamknięto cześć aleji Ujazdowskich.

Ludzie w momencie ataku i kiedy nie było wiadomo jeszcze co się dzieje byli przerażeni, bali się wojny tego co będzie dalej.

I jak widze te wszystkie durne memy wrzucane w większości przez zapewne bandę gowniarzy (chodź pewnie moje pokolenie też się znajdzie) to mnie krew zalewa. Siedzicie sobie w piwnicy czy gdzieś tam i myślicie że nic Was nie dotyczy.
Za dobrze Wam w życiu chyba i ciekawe co by było jakby Wam się przyda żył jakiś dramacik chociażby w rodzinie czy u bliskiego przyjaciela.
Też byście im memy rysowali?
  • 75
  • Odpowiedz
@jedmar: Mam do tych spraw ambiwalentny stosunek. Jeśli żart jest faktycznie zabawny to się zaśmieję ale rozumiem, że dla ludzi których to dotknęło jest to ogromna tragedia i nie odbieram im prawa do smutku. Strasznie żenują mnie ci wszyscy ludzie którzy próbują zgrywać zimnych, edgy freethinkerów którzy osiągnęli mistyczny chłód i nic nie robi na nich wrażenia.

@drzuo

#!$%@? coś tam po drugiej stronie świata no i co?


Jak czytam takie
  • Odpowiedz
Ludzie w momencie ataku i kiedy nie było wiadomo jeszcze co się dzieje byli przerażeni, bali się wojny tego co będzie dalej.


@jedmar: Nie. Przesadzasz, może telewizja zbyt łatwo siada niektórym na głowę.
Tak samo wróciłem ze szkoły i pierwsza wieża już płonęła. Babcia wskazała telewizor i powiedziała "popatrz, co się stało w Nowym Jorku" z niedowierzaniem, a nie strachem, bo to 7000km od Polski, a w budynek uderzył samolot, a
  • Odpowiedz
@jedmar: w większości jaja sobie robią z tego gnoje, których albo nie było wtedy na świecie, albo byli tak mali, że nie zdawali sobie sprawy z tego co się dzieje. Ja mam prawie 30 i pamiętam doskonale jak mocno to wtedy przeżyłem i co się działo. Jakby skończyła się pewna epoka, ludzie zrozumieli, że nigdy i nigdzie nie możesz czuć się bezpiecznie. Coś się wtedy zmieniło.
Dla mnie jest tak samo
  • Odpowiedz
@sralpies: Po prostu nie każdy ma histeryczne wzorce wyniesione z najbliższego otoczenia. To nie był atak mocarstwa na mocarstwo ani nic, co bezpośrednio mogło na nas wpłynąć. Jeśli jakiś Polak widząc upadające wieże zaczął martwić się o własne bezpieczeństwo, to chyba miał już wcześniej jakieś lęki i tylko dostał potwierdzenie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@jedmar: ja jestem bliżej 30 niż 20 i do dziś nie mogę odżałować że mi bajkę przerwali
śmieją się z ameryczki, boże co za niedojrzali ludzie

fun fact: przeżywałeś to tylko dlatego że pokazali to w telewizji, dziwne że iraku tak długo nie pokazywali
  • Odpowiedz
@jedmar: nie zesraj się

ludzie bali się wojny


XDDDDDDDDDD

I skoro twoja matka płakała po jakimś WTC i telefony miała od rodziny to parodia.Ja rozumiem jakby ktoś był w NY w tym czasie albo WTC, ale jak tam nie było to to parodia.

To co twoja matka robiła jak był Smoleńsk? Spazmy miała i nie mogła oddychać? Bała się wojny? XDDDDDDD
  • Odpowiedz
@jedmar: nie #!$%@?, po tylu latach interwencji i wojen prowadzonych przez usa w różnych cześciach świata w końcu posmakowali oni na własnym terytorium krwii. nie znam nikogo kto by płakał, ani im współczuł. ot na twoich oczach dzieje się historia, w tym przypadku bardzo widowiskowa i tyle. podejrzewam że każdego roku w konfliktach na całym świecie ginie z 20x więcej ludzi i każdy ma to w doopie, a to było transmitowane
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@chew_fatman
@technojezus
@performance_artist
@NoMercyIncluded
@MagicznyToudi
@NoMercyIncluded
@TheOneEyedKing

No i jednak pisze chyba z gimbaza. Ten wpis nie jest o przeżywaniu ataku tylko o masie żałosnych memów w każdym momencie kiedy jest rocznica jakieś tragedii. Nie ważne czy jest to WTC, Smoleńsk, wojna w Iraku czy coś innego.
Dla mnie jest to po prostu poziom gnoju i żartów naprawdę niskich lotów.

Ja wiem, że taki jest internet, wykop, 4chan a nawet zwykle portale.
  • Odpowiedz
@jedmar: w 94 w rwandzie w ciągu miesiąca wyrżnięto chyba z 800.000 ludzi myślisz że kogoś to obchodziło w krajach europy zachodniej?? nie bo to był 3świat,( szkoda że wtedy nie było jeszcze internetu) ale jak coś się dzieje w hameryce to trzeba współczuć i żałować. Zejdź na ziemię
  • Odpowiedz