Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Eh, moja dziewczyna właśnie obroniła #doktorat zrobiony w #cern #genewa #szwajcaria #francja i nigdzie nie ma dla niej pracy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ani w Polsce, ani za granicą. Nie wierzcie w te bzdury, że wykształcenie się opłaca. Liczą sie znajomości przede wszystkim.
#nauka #fizyka #pracbaza #przegryw #praca #zalesie #emigracja #uczelnia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 35
  • Odpowiedz
ZdrowyPan: > CERN is not an educational establishment and therefore does not give out any study credits. However, in the past, supervisors have certified the attendance at lectures of his/her student and this has been accepted by some universities.

Unfortunately we only accept students who are registered with a University or Higher Education Institute and who are studying for a PhD. Those not registered at the time of the application but
  • Odpowiedz
Ale to może nie być bait. Wiele osób robi doktoraty nominalnie w kraju, w praktyce siedząc większość czasu w cernie. Potem załapać się na jakiś fajny post-doc (1-2 lata) też nie jest w cale tak łatwo, a dostać stałą posadę na uczelni to w praktyce niemożliwe... W przemyśle też nie jest łatwo jeśli ktoś się zajmował głównie analizą danych bo okazuje się, że poza mierną znajomością programowania w C++ to się w
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: moja żona robiła postdoca w Szwajcarii (biochemia), pracę w przemyśle znalazła jeszcze przed końcem kontraktu na uczelni, też w Szwajcarii. Pracy tu jest dużo dla ludzi z phd ze STEM i odpowiednimi soft skillami. Może tego właśnie brakuje?
  • Odpowiedz
OP: > CERN is not an educational establishment and therefore does not give out any study credits

@AnonimoweMirkoWyznania:

zrobiła doktorat w miejscu w którym ich nie można zrobić?


@Deska_o0:

doktorat dał jej uniwersytet w jednej ze stolic krajów europejskich formalnie, ale cały czas robiąc go siedziała w cernie.

i co ona robiła w czasie tego doktoratu, że znajomości nie ma?


@pilot1123: badania

Pracy jest od groma


@ApacerPL:
  • Odpowiedz
OP: > moja żona robiła postdoca w Szwajcarii (biochemia), pracę w przemyśle znalazła jeszcze przed końcem kontraktu na uczelni, też w Szwajcarii. Pracy tu jest dużo dla ludzi z phd ze STEM i odpowiednimi soft skillami. Może tego właśnie brakuje?

@manedhel: w biochemii może jest łatwiej? Aż tak dobrze nie znam rynku. Poza tym postdoca też najpierw trzeba dostać, a na to nie widać zbytnio perspektyw ( ͡° ʖ
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: niech założy swoją grupę w Polsce, jest mnóstwo grantów powrotowych, można sie starać o kupę kasy. Jak ma dobre papiery to kilka baniek na start może dostać i siedzieć przy komputerze w PL za 10k pln miesięcznie.
  • Odpowiedz
zapraszam do wypowiedzenia sie w temacie


@AnonimoweMirkoWyznania: ze mną jest taka różnica że do CERN pojechałem już jako pracownik w IT, nie robiłem tam doktoratu.
Wszyscy z którymi się tam zadawałem też była pracownikami, studenta nie poznałem żadnego więc nie wiem co się z nimi działo.
  • Odpowiedz