Wpis z mikrobloga

Pytanie z cyklu "temat rzeka".
Jakiego oleju/smaru używacie do łańcucha?
Skończył mi się akurat czerwony Finish Line i stwierdziłem, że może coś innego wypróbuje. Ten czerwony daje radę, łańcuch się nie syfi, ale mam wrażenie, że po 50-75km zaczyna już dość głośno pracować.
A teraz na szybko posmarowałem Expandem Bloody Oil i jest dramat, napęd usyfiony tragicznie, a po ok. 100km już rzęzi.
#rower #szosa
  • 26
@majeranek: Opcje masz jak sam zauważyłeś dwie. Czysty łańcuch = częste smarowanie (finish line jest spoko). Brudny łańcuch rzadsze smarowanie. Z tych 'brudzących' nie tylko moim zdaniem najlepszy jest rohloff. Dobrze jest w co drugie ogniwo 'kropnąć' czegoś typu rohloff i porządnie go wytrzeć szmatką. Później na dobitkę finish line czerwony.
@majeranek: Odnośnie tak polecanego Shimano PTFE Dry Lube to powiem, że po pierwszej aplikacji byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony względem czerwonego FL. Rower szedł tak gładko, jakby dostał nowy napęd. Czar prysł po spojrzeniu na łańcuch po 50 km jazdy po asfalcie - cały w syfie.
Niestety po aplikacji trzeba go bardzo dokładnie wytrzeć i najlepiej po kilku przejechanych kilometrach powtórzyć wycieranie. Tak zaaplikowany starcza na jakieś 150-200 km.
Jeśli możesz, zawołaj