Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
TL;DR: Facet od którego wynajmuje mieszkanie zaczyna coraz bardziej kręcić i podnosić opłaty. Sytuacja na emigracji: Londyn. Mam pytanie o kwestie związane z nieruchomościami w Anglii. Czy my możemy dowiedzieć się czy dana nieruchomość jest kredytowana lub czy jest w 100% własnością danego właściciela? Facet jest najprawdopodobniej właścicielem w 100% domu, a zasłania się podwyżkami czynszu rzekomo przez podnoszoną ratę kredytu hipotecznego przez Bank w UK...

#kiciochpyta #emigracja #uk #anglia #londyn #nieruchomosci #prawo #pytanie #zalesie trochę #przegryw

Mireczki, proszę o doradztwo kogoś, kto już był na emigracji w Anglii / UK lub zna ichniejsze prawo dotyczące nieruchomości. Wynajmuje z kolegą dom w Londynie od właściciela, który jest Anglikiem. Od jakiegoś czasu zaczął podnosić nam czynsz, ale dochodzimy do kolejnej podwyżki w tym roku i zaczynamy się niepokoić ze znajomym. I tutaj przychodzi pytanie o rejestr nieruchomości w Anglii. W UK sporo danych tego typu jest możliwych do sprawdzenia na stronach rządowych. Anglik zasłania się tym, że zmienia się mu rata hipoteki w banku i jest zmuszony renegocjować naszą umowę. Jak możecie się domyślić - nam to nie jest na rękę, ale chcemy przepracować swoje kilka miesięcy i dopiero wtedy zmienić lokum. Jeśli mógłbym sprawdzić czy realnie dom jest kredytowany - miałbym bardzo silny argument przy najbliższych negocjacjach ceny. Ogólnie to pierwsza taka nasza sytuacja, 1 rok na emigracji. Proszę o podpowiedź lub linki gdzie możemy sami to sprawdzić. Mireczkom z Londynu stawiam piwko za pomoc innym mogę wysłać pocztówkę lub magnes do PL, jeśli jesteście w stanie pomoc z podpowiedzią gdzie szukać na angielskich stronach takich informacji. Proszę o pomoc...

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 14
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zadajesz pytanie na portalu gdzie 80 % to dzieci lub osoby ,ktore widzialy Anglie w wakacje.

Prawda jest taka,ze wszystko zalezy jak jest umowa spisana.Na moje to robi was w h....
Odezwijcie sie do jakiegos biura nieruchomosci gdzie pracuja Polacy i dogadajacie sie to wam sprawdza. Google nie gryzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystko zależy od tego co masz napisane w umówie jak ktoś napisał wyżej. Kiedy jeszcze wynajmowałem mieszkanie w mojej umówie był zapis ze landlord ma prawo podnieść cenę wynajmu o 2% rocznie i oczywiście z tego prawa korzystał.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: a czy to tak naprawdę ma jakiekolwiek znaczenie?

Mi landlord podniósł rent w 2008roku, twierdząc, że nieruchomości drożeją. Mimo, że przecież taniały.
Landlord nie musi Ci się tłumaczyć dlaczego chce podnieść rent, nie ma znaczenia czy mieszkanie jest na kredyt czy nie - jeżeli chce podnieść rent to podniesie.
Opcje są dwie:
albo przystajecie na warunki i będziecie
  • Odpowiedz
OP: @pol-scot : jak sprawdzić jaki council tax on płaci? P.S. W ogóle jest jakiś sposób, aby dowiedzieć się z internetu o tej nieruchomości jak najwięcej w rejestrach online UK - podatki, hipoteka? Proszę o doradztwo, bo jestem załamany, a to jest mój pierwszy wyjazd na emigracji...@pol-scot:

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: na stronie councilu po podaniu kodu pocztowego powinieneś moc znaleźć tax bands, co do rejestrów nie mam pojęcia; jeśli ma mieszkanie na kredyt to teoretycznie nie może go podnajmować ale zakładam że umowy żadnej nie macie; w mieszkaniu nie mogą też mieszkać więcej niż dwie niespokrewnione ze sobą osoby, chyba że mieszkanie jest do tego przystosowane (min pełno gaśnic), możecie go postraszyć że wynajem zgłosicie do banku i councilu
  • Odpowiedz