Wpis z mikrobloga

W dwóch obszarach widzę poprawę na rynku pracy w ciągu ostatnich pięciu lat.
1. w odbieraniu cv. Kiedyś 2/3 wysłanych zgłoszeń było nieotwieranych, a 1/4 otwierana po tygodniu lub dwóch. Dzisiaj? CV wysłane wieczorem, a otwarte następnego dnia z samego rana. Ostatnio otwarli mi CV o trzeciej w nocy OO.
2. pięć lat temu na każdej rozmowie maglowali z j.angielskiego nawet na stanowiska na które nie był potrzebny i do zapyziałych #januszebiznesu . Jak się nie umiało to była to bariera nie do przeskoczenia. Dzisiaj? Na 40% rozmowach nie pytają wogóle, a na 50% podstawowe pytania typu kim jestem, co tu robię i dokąd zmierzam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wygląda na to że globalizacja się cofnęła i angielski nie jest już tak potrzebny jak pięć lat temu ¯\
(ツ)_/¯
#pracbaza #praca #korposwiat #korpo #hr
  • 12
Zawsze był za darmo i jest naprawdę spoko. Ostatnio chyba nawet zrobili nowe szablony dopracowane z PR-owcami. Warto też się przykładać do listów motywacyjnych i mieć porządne zdjęcie specjalnie do CV, 15-30zł u fotografa bo to trochę przypał dawać zdjęcie jak z dowodu osobistego - w takiej sytuacji lepiej nie dawać wcale moim zdaniem
@Matijaz_Santiago: Studenci często-gęsto pełnią różne funkcje w rozmaitych ruchach, radach, inicjatywach itp, poza tym raczej nie mają doświadczenia zawodowego, ale mogą zaprezentować coś innego - a powszechnie wiadomo że ze względów podatkowych i składkowych studentów przedsiębiorcy zatrudniają chętniej, bo nie dość że on więcej zarobi i jest bardziej zadowolony ze swojej pracy(jest też bardziej wydajny), to jeszcze pracodawca poniesie mniejszy koszt. Jak dla mnie to jest bardzo dobry krok ze strony
@mlynniarz: Nie tylko dlatego. Studenci będą mieli zapewnione z ustawy to, że będą mogli pracować w niedziele. Ogólnie będzie mógł pracować właściciel, rodzina właściciela, emeryt lub student. Opłaca się i tu nie ma dyskusji. Szablony dla studentów to będzie standard już niedługo - jak widać, pracuj.pl to rozpoczęło jako pierwsze