Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy #zdrowie #fbw #

Mireczki z #mikrokoksy, zaczynam swoją przygodę z siłownią.

Niestety napotkałem na problem, podczas robienia przysiadu ze sztangą, wraz z kolejnymi przysiadami, powoli zaczyna mi się robić słabo.
Kilka tygodni temu przy robieniu tego ćwiczenia, zrobiło mi się słabo i duszno, zaczęło mi się robić jasno przed oczami.
Dopiero po odłożeniu sztangi i odpoczynku, zrobiło mi się lepiej.

Problem z dusznością tego typu miałem już kilka razy odkąd pamiętam, zarówno jak zza młodego chodziłem do kościoła, czy też w poczekalni u lekarza.
Wyniki krwi prawidłowe, mam lekką niedoczynność tarczycy, ale przyjmuję euthyrox.
Domyślam się, że problem jest związany z nagłym przepływem krwi w nogach, a jest tam duża przestrzeń do pracy.

Czy kogoś z was spotkał taki problem?
Jak sobie z tym poradziliście?

Z tego, co wyczytałem w internecie, objawy brzmią jak hipotensja ortostatyczna, ale kiedy wykonywałem test, by sprawdzić ciśnienie, rezultaty były odwrotne do tego, co powinny wskazywać, by potwierdzić tą tezę.

Dziękuję za wszelkie porady i wskazówki.
  • 11
@MrGabor: miałem podobne rzeczy jeśli posiłek a siłownia były w zbyt małym odstępie czasowym. a tak to kwestia nauki oddechu, między powtórzeniami też nie stać i na siłę łapać małe oddechy tylko znowu jeden duży i ciśniesz
@bdm_bq: w przypadku przysiadów dopiero zaczynam, więc mówimy o ciężarze max. 15-20 kg + sztanga. Dopada gdzieś przy 2-3 serii. (robię 3 serie po 8 powtórzeń).
W innych ćwiczeniach tego nie odczuwam, jedynie przy robieniu brzucha (przyciąganie kolan do klatki w zwisie na maszynie do dipów) lekko to odczuwam, ale 10x mniej niż przy przysiadach.
@MrGabor:
zwykle takie rzeczy przechodzą kiedy ciało się adaptuje do treningu. Trenowałeś coś wcześniej? Jak wygląda i wyglądała inna aktywność? jakieś sporty czy bieganie przez ostanie lata/miesiące?
Często spotykam coś podobnego przy martwym ciągu czy ohp. Może też wynikać z nieprawidłowego oddechu, ciężko powiedzieć. Jeżeli mocno Cie to niepokoi i masz jakieś inne dziwne objawy to dobrze byłoby iść do lekarza.

Do tego tak jak kolega wyżej pisze, może spróbuj goblet
@bdm_bq: nie byłem wybitnie wysportowany w żadnej dziedzinie, nic na poważnie. Badania medyczne były i na serce i u neurologa, wszystko poza tarczycą jest w porządku, regularnie jestem krwiodawcą.

Poćwiczę oddech i tak jak polecaliscie, będę robić to z pustą sztangą.
Przypomniało mi się jeszcze,że przy wykrokach z hantlami mam podobne objawy.