Wpis z mikrobloga

Kolejny raz PiS pokazuje, że chodzi na smyczy administracji Donalda Trumpa. Ministerstwo Finansów przygotowywało podatek dla cyfrowych gigantów, którzy albo płacą w Polsce podatki, takie jakie im się zachce, albo... nie płacą ich w ogóle.

Oczywiście USA ustawiło jak zwykle PiS do pionu. Polską opinię publiczną o zarzuceniu prac nad podatkiem poinformował Mike Pence. Powiedział, że Stany "z głęboką wdzięcznością przyjęły odrzucenie" przez Polskę projektu, "które utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami".

Korporacje będą coraz bogatsze, a Ty będziesz stać dłużej w kolejce do lekarza, a Twoje dziecko nie dostanie się do przedszkola.

#razem #partiarazem #bekazpisu #usa #memy #pis #pence #trump #heheszki #humorobrazkowy #neuropa #4konserwy #gospodarka #ekonomia #podatki #lewica #polityka
Tom_Ja - Kolejny raz PiS pokazuje, że chodzi na smyczy administracji Donalda Trumpa. ...

źródło: comment_zQsVXGolR9Z0FSNE7kgytwkurUraBWcH.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
Przypomniał mi się inny polityk, który mówił o intensywnych pracach, które też prowadził czekając na decyzję polityczną. Tylko ta decyzja polityczna nigdy nie zapadła. To był Patryk Jaki, który bardzo długo obiecywał, że będzie ustawa reprywatyzacyjna, a potem okazało się, że wystarczyło tupnięcie nogą ambasady Stanów Zjednoczonych i żadnej ustawy nie było i nie ma. Jak ja słyszę w ustach polityków PiS-u, że czekamy na decyzję polityczną, to wiem, że to znaczy,
Tom_Ja - Przypomniał mi się inny polityk, który mówił o intensywnych pracach, które t...

źródło: comment_aqKM7zhogo03yu5xIcWyR1VZ1IdosCXi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: Już widzę jak ktoś o zdrowym umyśle zagłosuje na partię, która ma taką wizję podatków:
Proponowane stawki i progi dochodowe to:

0% dla dochodów poniżej dwunastokrotności minimum socjalnego,
22% dla dochodów powyżej dwunastokrotności minimum socjalnego (na potrzeby kalkulatora: 12 000 zł),
33% dla dochodów powyżej 60 tys. zł rocznie,
44% dla dochodów powyżej 120 tys. zł rocznie,
55% dla dochodów powyżej 250 tys. zł rocznie,
75% dla dochodów powyżej 500
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: Czyli z wielkiego planu PIS na "zrównoważony budżet 2020" wypada dość ważny punkt o opodatkowaniu korporacyjnych gigantów, bo na wieść o tym nasz amerykański sojusznik ryknął nam śmiechem w twarz.
Ale hasło o zerowym deficycie na 2020 już poszło w eter, więc PIS będzie musiał jakoś załatać tę dziurę. Długu akurat na taki cel zaciągnąć nie może, więc zostają podatki.

Czyli w ramach jakiejś nieprzemyślanej obietnicy wyborczej i w ramach
  • Odpowiedz
@le_waq: Które przedsiębiorstwo ze Stanów będzie budowało sieć 5G w Polsce? Obecnie tylko szwedzki Ericsson w fabryce w Tczewie produkuje urządzenia i oprogramowanie do budowy infrastruktury sieci 5G w Polsce.
  • Odpowiedz