Wpis z mikrobloga

@powaznyczlowiek: że Ci nie wstyd nazywać pieniędzy schowanych przed złodziejem ukradzionymi. Ile pieniędzy by w budżecie nie było, ile podatków ludzie by nie zapłacili to rząd nie powie - "o #!$%@? Polaki ale jesteście pracowici, obniżymy wam podatki bo starczy na wszystko z nawiązką", tylko rozda, zmarnotrawi (polecam przeczytać o czterech sposobach gospodarowania pieniędzmi), a osoba która podatek zapłaciła potem i tak pośle dziecko do prywatnej szkoły, do prywatnego lekarza, o
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
pieniędzy schowanych przed złodziejem ukradzionymi


@malinq: kogo nazywasz "złodziejem" - mnie jako płacącego uczciwie podatki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy zaraz mi tu opowiesz, że politycy kradną 90% podatków, pakując je do własnych kieszeni? XD ty sobie chyba nie zdajesz sprawy ile kosztuje działalność państwa - 500+ (które też mi się nie podoba, żeby nie było), to mniej niż 10% budżetu kraju, a przecież akurat te pieniądze
@powaznyczlowiek: zdaję sobie sprawę za co płacę i wiem jak bardzo te rzeczy są przepłacane i jaka jest skala marnotrawienia. Jak dla mnie powinno się sprywatyzować w #!$%@? wszystko, może poza sądami i policją. Ale wszystko co państwowe to dla mnie marnotrawienie pieniędzy i prywatne inicjatywy zrobiłyby to lepiej/taniej. Oczywiście do tego musiałaby dojść pełna deregulacja. Aktualnie pieniędzy w budżecie jest na wszystko, tylko są #!$%@? rozdysponowywane. A to, że ludzie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
A to, że ludzie walą w #!$%@? na podatkach to dlatego, że się da


@malinq: jak ci wejdę zamaskowany do domu i obrobię wszystkie kosztowności to też powiesz, że "no spoko obrobił mnie bo się da"? XD bo tym jest właśnie praca na czarno - nielegalna, niedozwolona - zwykła kradzież. Szeroko pojete optymalizacje podatkowe to inny temat, ale jeśli są dozwolone to cóż - faktycznie ciężko winić ludzi (no chyba że
@powaznyczlowiek: O przepraszam mamy tutaj demokratę i legalistę. Jak w grupie 3 ludzi dwie pozostale kazałyby płacić Ci za siebie to demokratycznie wyjmujesz portfel, a prawo ustalone przez tych matolow z wiejskiej jest swiete. Faktycznie nie mamy o czym dyskutować, niektórzy lubią byc niewolnikami tylko szkoda ze przemuszaja do tego tez innych :(((