Wpis z mikrobloga

Ciekawi podejście urzędu skarbowego w Zakopanym. Tam NIKT Nie wydaje paragonów, ceny są x2 zarabiają na wszystkim dodatkowe 41% bo nie płacą podatków. Nawet nie można kartą płacić! Wygląda to na zorganizowaną przestępczość pod ochroną lokalnego urzędu skarbowego. #gory #zakopane #urzadskarbowy #januszebiznesu
  • 70
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 898
@bartpl: zwróć uwagę że górale to dosyć hermetyczne środowisko, tam kazdy każdego zna i nie zdziw się jak pracownicy US potem piją wódkę z tymi co robią jak mówisz. Potrzebna byłaby kontrola z innego miasta, ale górali nikt nie ruszy bo to mocno pisowskie siedlisko.
  • Odpowiedz
  • 2242
@bartpl Bo na Podhalu panują relacje klanowe jak w Afganistanie. Jesteś swój to nikt ciebie nie ruszy. Powinno się tam wysłać wojsko do pacyfikacji tych oscypkowych talibów i okupować te terytoria aż do rozbicia tych struktur i względnego ucywilizowania miejscowej ludności.
  • Odpowiedz
@bartpl: To góralskie Żydostwo. Dlatego jak mam jechać w góry to tylko w miejscu gdzie zapłacę za całość via Booking.com
Jak mam jeść na mieście to tylko w miejscu gdzie zapłacę kartą.
Ale powiem Wam ciekawostkę - Krupówki, cześć bliżej wjazdu na Gubałówkę, stoisko z oscypkami i uwaga TERMINAL PŁATNICZY POLSKA BEZGOTÓWKOWA
  • Odpowiedz
@bartpl: No i zajebiście. Nic mi do tego. Państwo i tak nas wszystkich rucha więc nie będę narzekał na tych, którzy ruchać się nie dają tylko dlatego, że mają lepiej ode mnie.
  • Odpowiedz
@bartpl najlepsza jest kolejka do Chochołowskiej xD wagonik pełen aż ludzie się z niego wylewają ale paragonu zero xD dopiero wieczorem jak jest mało ludzi wydrukują 5 paragonów na krzyż i jazda xD 2 kursy na godzinę i 500zl czystej godzinowki albo i lepiej
  • Odpowiedz
@bartpl: ostatnio będąc w Zako w sezonie zimowym zastanawiłam się czy to właśnie dlatego w każdej knajpie płatność tylko i wyłącznie gotówką? Ale paragony chyba byly chociaż nie pamiętam
  • Odpowiedz
@bartpl: Wydaje mi się, że jest podobnie z inspektoratem budowlanym. Pamiętacie tą tragedię, gdzie na kobietę z dzieckiem zawaliło się coś w stylu bramy/łuku w Białce Tatrzańskej? To był jeden wielki burdel, to coś było zbudowane bez zezwolenia na dwóch działkach jednocześnie.
  • Odpowiedz
@bartpl: gdzie niby nie dostałeś paragonu? Przez ostatnie lata korzystałem z kilkudziesięciu różnych restauracji, sklepów i innych usług i wszędzie dostałem paragon. Dwa wyjątki to pizzeria w Murzasichlu i busiarze

Edit. I prawie wszędzie tam gdzie byłem można płacić kartą
  • Odpowiedz
@bartpl: Dokładnie, ja tam zawsze proszę o paragon, jak ktoś nie nabija towaru/usługi na kasę to sprzedaje mi coś o 23% drożej niż konkurencja. Szkoda, że panuje przekonanie, że nie wydanie paragonu to walka ze złodziejskim systemem, a nie #!$%@? klienta na prawdziwe pieniądze. O niezdrowej konkurencji i o tym, że pieniądze z podatków wydawane są na funkcjonowanie państwa nie wspominając.
  • Odpowiedz