Wpis z mikrobloga

Podsumowanie sierpnia - miesiąc przyniósł mi zwrot w okolicy 2.3% (liczone od kapitału z końca liczba), liczbowo zarobiłem ponad 8000zł (brutto oczywiście)

Pełna wersja ze zrzutami sald tutaj: https://growing.money/sierpien-2019-stan-portfela-marcin/

1. MINTOS:
Wartość konta pod koniec lipca: 67 244,73 PLN
Wpłaty własne (znów przeniosłem sporo kapitału z FastInvest oraz z Finansowo): 9 319,18 EUR
Aktualna wartość konta po przeliczeniu wszystkiego na złotówki to 109 611,38 PLN
Zysk: 2 366,65zł PLN

2. FASTINVEST - ciąg dalszy wycofywania kapitału
Stan konta miesiąc temu: 9 752.28 PLN
Stan konta aktualny: 4 412,58 zł
Wypłaty: 5 440,06 PLN
Zysk: 100,36 PLN

3. ENVESTIO
Stan konta miesiąc temu: 3 527,19 EUR
Aktualny stan konta: 3 666,87 EUR
Zysk: 54,51 EUR (po przeliczeniu na złotówki po dzisiejszym kursie – 238,88 PLN)

4. CROWDESTOR
Stan konta miesiąc temu: 1003,11 EUR
Stan konta aktualny: 1 011,06 EUR
Zysk – 7,95 EUR(na złotówki – 34,83 PLN)
Zrobiłem też research i napisałem krótkie review tego review: https://growing.money/crowdestor-review-platformy/ - gdybym miał stopniować to aktualnie wygląda to tak: Envestio (bardzo mało inwestycji, znów nic nie było od jakiegoś miesiąca), Crowdestor i dopiero Kuetzal. Więc na pewno będę tutaj dokapitalizowywał.

5. KUETZAL
Stan konta miesiąc temu: 1000 EUR
Wpłata własna: 1177,07 EUR
Stan konta aktualny: 2 193,74 EUR
Zysk: 16,67 EUR (w przeliczeniu na złotówki: 73,01 PLN)

6. DEBITUM NETWORK
Zarejestrowałem się w tym serwisie. Dwa powody - główny to piękne pożegnanie się z Aforti Finance - więcej piszę tutaj: https://growing.money/aforti-finance-studium-przypadku/
Kapitał inwestorów nie zagrożony - widać, ze mają interes inwestora na uwadze.
No a druga sprawa to lecące w dół oprocentowanie na Mintos. Jeszcze miesiąc temu 14% dla EUR to był niski procent, teraz cieszę się jak znajdę coś sensownego na 12.5%, a inwestuję i na 11%. Więc 11% z Debitum Network nie wydaje się już tak drastycznie niskie. Review jest tutaj: https://growing.money/debitum-network-review/
Link Z REFEM tutaj: https://debitum.network/en/r/MEDDB
Bez REFA tutaj: https://debitum.network
Wpłaciłem jedynie 500 EUR, 10 EUR otrzymałem za użycie referala.
Na razie brak jakichkolwiek odsetek.

7. KOKOS
Bez większych zmian - jedna windykacja.
Aktualne saldo konta: 22 175,06zł
Stan konta sprzed miesiąca:24 891,18 PLN

Znpd.pl pokazuje mimo tej jednej windykacji i coraz mneijszym kapitale, iż przez ostatni miesiąc zarobiłem 771,46 PLN.
Btw. nie chciałby ktoś poogarniać mi zaległości - tzn. tych pozyczek które aktualnie już trzeba windykować? Trzeba do ludzi podzwonić (niektórzy zmienili numery telefonów, więc czasami trzeba znaleźć nowy), przypomnieć się, poprosić "panie Januszu/pani Grażynko czy szanowna Pani pamięta, że pożyczyła pieniądze i wciąż nie uregulowała długu?" a jak będą iść w zaparte to założyć sprawe w EPU. Strasznie to czasochłonne.

8. FINANSOWO
Udzielilem 4 pożyczki. Dostałem spłatę najwiekszej pożyczki prywatnej jakiej w zyciu udzieliłem.
Aktualny stan konta więc mocno spadł (sporo kasy poszło do mintosa): 145 487 PLN (na fotce na blogu jest inna kwota bo mam jeszcze jedną pożyczkę pozaserwisową)
Stan konta sprzed miesiąca: 195 346 PLN

Uprzedzam pytania: ta różnica to nie jest strata :)

8. KONTO BANKOWE I GIEŁDA
Aktualne saldo: 43 093,84 PLN
Suma tego co mam na ROR i w aktywach (akcje i obligacje). Sprzedałem Varsav z zyskiem 50 groni na akcji, tylko po to by zobaczyć jak następnego dnia znów rośnie o 50gr i następnego dnia znów. Maść na ból d--y poszła w ruch ;)
Ale zarobiłem i to najważniejsze.
Kupiłem trochę CI Games w dołeczku - do premiery niby jeszcze 3 miesięce więc na tak długo oceniam tą inwestycję. Jak urośnie wcześniej o 20-30% to sprzedam (i znów maść wiadomo na co pójdzie w ruch)

9. PODSUMOWANIE CAŁOŚCI

Aktualne saldo mojego portfela: 357 670,26 PLN
Saldo portfela miesiąc temu: 349 442,17 PLN
ZYSK: 8 228,09zł

ponad 8000 względnie pasywnego dochodu (przyznam się, że blog, który jak na razie jest finansowo poniżej poziomu morza (może ktoś coś kliknie ;) jest bardzo czasochłonny, ogarnienie inwestycji to max 30min dziennie. Załóżmy, że poświęcilem w ciagu miesiąca 20h - co daje 400zł/h.

Jak tam kryptowalutowcy, #kryptowaluty szczególnie Ci co udzielali się w moim wpisie zarzucając, że oni osiągają znacznie wyższe zwroty. Z chęcią stanąłbym z jakimś w szranki - może część kasy znów bym zainwestował w krypto ;)

#envestio
#wolnoscfinansowa
#pociagdozyskow
#pieniadze
#inwestycje
#inwestowanie
#mintos
#finanse
#pieniadze
#sociallending
#growingmoney
#kuetzal
#crowdestor
#debitumnetwork
shaki24 - Podsumowanie sierpnia - miesiąc przyniósł mi zwrot w okolicy 2.3% (liczone ...

źródło: comment_6ejhtT2htczHlsGhRXBwmCTofcRAskjX.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zrodzny_w_zbozu: jezeli firma w ktora inwestowalea wydaje Ci sie OK (tj. nie wrzucalea na slepo w byle co) to czekaj - 61 dnia zadziala mintosowy automat, wykupi przeterminowana pozyczke, doliczy odsetki, dopisze do salda po stronie dlug dla danej firmy pozyczkowej.
Jezeli masz obawy co do firmy to sprobuj sprzedac na rynku wtornym.
  • Odpowiedz
  • 0
@shaki24 skąd ta pewność, że Mintos nie jebnie? Przecież ich serwis nie działał nigdy podczas spowolnienia czy recesji a ta puka już do drzwi wielu krajów. Myśle, że pierwsze sygnały o spowolnieniu widać także na Mintosie - ilość pożyczek na rynku pierwotnym wynosi zazwyczaj poniżej 100k (gdzie jeszcze jakiś czas temu było i 200k), ponadto oprocentowanie zaczyna spadać z każdym miesiącem - kiedyś na EUR oprocentowanie do 1m-ca wynosiło nawet 15/16%,
  • Odpowiedz
@Musakrator:

Nie rozumiem dlaczego serwis miałby upaść.
Oni są zwykłymi pośrednikami, ich profit (jak podejrzewam) to kilka procent każdej transakcji (chociaz może to być i 1%.
3 biura, zatrudniają około 100 osób. W sierpniu sfinansowali pożyczki na 300 mln EUR. Jeżeli mają z tego 1% (a podejrzewam, ze ich profit to raczej 2-3%) to zarobili w ciągu miesiąca 3 mln EUR. Spokojnie wystarczy na wypłaty dla 100 osób oraz utrzymanie 3
  • Odpowiedz
@shaki24: > Czasy kryzysu - to mniejsze obroty

niekoniecznie, właśnie np przez utratę pracy i kłopoty finansowe ludzie zaczną się zadłużać co akurat zwiększy bazę potencjalnych pożyczek, gorzej za to pewnie będzie ze spłacalnością w realu, ale póki jest tarcza 60 dni nie ma co się martwić, tylko obserwować, na razie nie widzę powodu wyjścia, a zawsze można zdecydować za dwa miesiące np i przez ten czas przytulić parę zł.
  • Odpowiedz
@shaki24: Jak sam podkreśliłeś - oni są pośrednikiem. Tak, jak to ma pośrednik - jest w pełni uzależniony od swoich partnerów bizneoswych, nie ma swojego produktu. Jeśli u partnerów/ ich klientów zacznie dziać się źle, to będzie się to bezpośrednio odbijało na Mintosie. Zaczynam się zastanawiać jak rozsądnie zdywersyfikować portfel by wszystkie nie ładować w Mintos? Możesz coś polecić?
  • Odpowiedz
@TompsonzPolski:
wystarczy gdy 2-3 firmy w ktore inwstujemy zbankrutowalo w czasie roku i juz zaczniemy liczyc straty.
Na razie nie robie zadnych ruchow - ale zamierzam mocniej dywersyfikowac i omijac szerokim lukiem firmy ktore chociaz minimalnie wydadza mi sie podejrzane. Zgodnie z zasada - masz watpliwisci? to ich nie masz bo nie wchodzisz.

@Musakrator: nie uwazam by sam Mintos byl w jakikolwiek sposob zagrozony.
Ale na pewno nie warto wszystkiego trzymac w jednym serwisie. W mintos mam troche ponad 30% kapitalu i na razie nie zamierzam zwiekszac. Szczegolnie ze oprocentowanie spadlo na pysk, a wraz z szybko rosnaca baza inwestorow oraz duzo wolniej rosnaca baza firm z ktora wspolpracuja nie sadze bysmy
  • Odpowiedz