Wpis z mikrobloga

zawsze mnie szokuje zniszczenie 20% polskiego społeczeństwa.


@DerMirker: Tylko w te Polskie społeczeństwo wliczono też Polskich żydów którzy głównie byli ofiarami nazistów. Przez większość Polaków, Polscy żydzi nie są uznawani za Polaków, szczególnie w kotekście II wojny światowej (chyba że trzeba grać kartą ofiary to wtedy tu już tak). Więc straty Polaków (nie żydów) nie odchodziły za bardzo od średniej krajów zaaganżowanych mocno w konflikt.
  • Odpowiedz
W dużej części tak jest do dnia dzisiejszego. Bardzo dużo wiedzy, którą tamci ludzie posiadali o zarządzaniu państwem, finansami czy planowaniu przepadło bezpowrotnie


@wioslarz-umyslow: Naprawdę uważasz że była jakąkolwiek wartościowa wiedza o zarządzaniu państwem w Polsce przed wojną? Wystarczy zobaczyć jak żałośnie nieudolne były tamte rządy, nawet w oczach ówczesnych ludzi. W takim USA gdzie wiedzy jest dużo i nigdy nie wybili inteligencji rządy sprawuje Trump, a alternatywą była Clintonowa.
  • Odpowiedz
Naprawdę uważasz że była jakąkolwiek wartościowa wiedza o zarządzaniu państwem w Polsce przed wojną?


Zreformułuję swoją wypowiedź bo widzę, że była niejasna. Zrobię to w punktach by było łatwiej, taki prawie obrazek.

- przed wojną: jakakolwiek wiedza
- po wojnie: praktycznie brak wiedzy
  • Odpowiedz
@wioslarz-umyslow: no nie rozumiem, piszesz o jakiejś mitycznej wiedzy kiedy fakty są takie że w dwudziestoleciu międzywojennym ta wiedza się jakoś nie objawiała, a wybita później intelligencja nie pomagała, rządy były fatalne. Nie sądzę żeby obecne rządy (patrząc ogółem na to co się dzieje po latach 90) były wyraźnie gorsze, jest wręcz mimo wszystko odwrotnie. Pomijam oczywisty fakt że w kwestii zarządzania krajem i ekonomii powstała całkowicie nowa wiedza i
  • Odpowiedz
@Wap30: człowieku, Polska była ponad 100 lat pod zaborami, wojna tylko zwieńczyła fatalną kondycję nowego państwa. Czego tu nie rozumiesz?
To nie jest kwestia żadnej wiary a jedynie zroworozsądkowe podejście, że jak masz jakąkolwiek wiedzę, to jest lepiej niż jak jej się nie ma, tylko tyle napisałem, a ty starasz się wymyślać jakieś historie do których nawet nie nawiązuje.

którego wiele idei Polaków ominęło

To jest właśnie ta wiedza, o
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: zwłaszcza, że Niemcy systemowo mordowali najpierw każdego, kto się nie nadawał do pracy fizycznej oraz każdego, któ mógłby zagrozić ich zbrodniczym planom. Intelligenzaktion, Akcja AB? Mówią coś panu te terminy?
@wioslarz-umyslow: przez jakich robotników? Tych zrzuconych na spadochronch, wykształconych w ZSRR na zawodowych polityków?
@Daleth2202: szkoda, że najpierw piszesz, zamiast się najpierw dowiedzieć o czym piszesz. Termin Holokaust odnosi się tylko i wyłącznie do ludobójstwa na ludności pochodzenia żydowskiego.
@MPXD: @piotrlionel parę lat temu w warszawskim TD było tym fenomenie fajne przedstawienie, szk9da, że już nie grają.
http://teatrdramatyczny.pl/w-imie-jakuba-s
@szczepanbochen
  • Odpowiedz
Polska była ponad 100 lat pod zaborami, wojna tylko zwieńczyła fatalną kondycję nowego państwa


@wioslarz-umyslow: No to w końcu czystki elit były problemem czy fatalna kondycja tych elit już wcześniej O.o

ty starasz się wymyślać jakieś historie do których nawet nie
  • Odpowiedz
No własnie niczego już nie czaimy,


@Wap30: Masz schizofremię? Czy wypowiadasz się za kogoś?

Moje wypowiedzi nie pasują pod twoją ramkę i twierdzisz, że jest to powód dla którego wymyślasz rzeczy których nie napisałem i starasz mi się przypisać ich autorstwo - to jest dopiero indukcja
  • Odpowiedz