Wpis z mikrobloga

#programowanie #naukaprogramowania #selenium #python wchodzę na https://login.aliexpress.com/ wchodze na frame = browser.findelementby_id("alibaba-login-box") i lokalnie na django wszystko mi działa dobrze - dalej mogę przełączyć się na frame i kontynuować czynności . Natomiast jak odpalam skrypt na płatnym vps na #pythonanywhere poprzez pyvirtualdisplay to wyskakuje niżej wymieniony błąd. W czym tak naprawdę tkwi problem ? aliexpress jest w react i muszę jakieś dodatkowe informację przezysłać w headerze ? bo z samym serwisem to trzeba było się namęczyć, bo poszczególne divy z wyników pojawiały się w inspektorze dobiero gdy użytkownik zescrolował do ich wysokości - co wiązało się z pętlą odpowiedniego skryptu który, przewijał cały ekran i dopiero na końcu można odczytać zawartość. jednak jak to się ma do ekranu logowania ?
J.....L - #programowanie #naukaprogramowania #selenium #python wchodzę na https://log...

źródło: comment_uqu2g8TmZfMNs994t19gMJaqgIGdZn2Z.jpg

Pobierz
  • 10
@leszek_SK: nic obciążającego system. 3-4 strony danych i koniec. Maksymalnie raz na dzień. Próbowałem w requestach ale się nie dało. Selenium działało ale lokalnie. Na serwerze tez działa selenium i każdą stronę odczytuje normalnie ale pech chciał, że w przypadku tej konkretnie witryny mowa o aliexpress jest inaczej .
@Verbatino: coś takiego znalazłem . Nie ma to python anywhere wypisanego :) co prawda nie ma selenium ale jest ajax
User-agent: *
Disallow: /bin/*
Disallow: /search/*
Disallow: /wholesale*
Disallow: /productdetail/*
Disallow: /api/*
Disallow: /api*.do
Disallow: /apps/*
Disallow: /downloads/*
Disallow: /wishlist/*
Disallow: /shopcart/*
Disallow: /brands/*
Disallow: /premium/*
Disallow: /cp/*
Disallow: /item-img/*
Disallow: /product/*
Disallow: /p4p*list.html
Disallow: /orderList.html
Disallow: /ws*api-server.html$
Disallow: /*mmend.htm$
Disallow: /*Ajax.htm$
Disallow: /*ajax.htm$
Disallow: /store/*ajax.htm$
Disallow: /detail/*Ajax.do$
Disallow: /ajax*.do$
Disallow:
@JungleJamPL a lokalnie sprawdzałeś na virtualdisplay czy na ekranie? Może inny ekran logowania być w innej rozdzielczości.

Jak czekasz na ten element? Na vps może działać wolniej albo szybciej niż u Ciebie.

Z rzeczy które sprawiają problemy masz też inne locale na wirtualce, inną wersję przeglądarki, może być captcha.

Zrób sobie screenshota FirefoxDriverem przed błędem to zobaczysz co się dzieje.
Może inny ekran logowania być w innej rozdzielczości.

na to nie wpadłem

Zrób sobie screenshota FirefoxDriverem

wartościowa uwaga. szanuję.

skończyło się na tym, że wygrzebałem obiekt z wynikami w java scripcie, który przylatuje razem z każdym requestem i przekształciłem na słownik w pythonie ze wszystkimi danymi.


@hitherto: