Wpis z mikrobloga

#programowanie #pytaniedoeksperta #sklepyinternetowe #idosell #prestashop #pytanie #informatyka
Cześć,
Mam trochę dosyć, prowadzę sklep na presta i pierwsza firma, która robiła mi sklep wybrała ujową templatkę, teraz od paru miesięcy poprawiam wszystko z drugą firmą i wplątałem się w błędne koło.
To znaczy, a to poprawiamy formularze zamówień a to poprawiamy konta użytkownika i tak nadal wszystko sie rozjeżdża i to nie ma końca, chce wrzucić dużo produktów na sklep ale przy większym ruchu to po prostu będzie masakra.
Inwestuje pieniądze w coś co od początku jest padaką a teraz jest po prostu ulepem, który i tak trzeba poprawiać.
(mało tego niektórych rzeczy nie możemy wprowadzić bo presta ogranicza)
Niektóre większe sklepy, który mają szeroki asortyment widzę na platformie idosell, ktoś coś z tego korzystał, może się ktoś wypowiedzieć?
Projekt głupich formularzy zamówień kosztował mnie pare tysięcy i przychodzi mi ciągle myśl do glowy zeby to zaorać i skorzystać z czegoś gotowego.
  • 22
  • Odpowiedz
@Teoriawojny: nie mam pojęcia co to idosell, ale pewnie mają jakieś demo - sprawdź czy spełnia twoje oczekiwania i tyle. Tylko jeżeli chciałbyś mieć rzeczy których się nie da zaimplementować w preście, to pewnie w takim gotowcu ich tym bardziej nie będzie.

Albo ogranicz swoje oczekiwania i skorzystaj z gotowca, albo zapłać jakiejś poważniejszej firmie żeby ci to od zera napisała. Ale tanio nie będzie. ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Teoriawojny: PrestaShop jest pełnoprawną paltformą 'big commerce' - są sklepy po 500 tys. produktów i z gigantycznym ruchem, największe sklepy jakie widzisz w internecie są na Preście albo Magento. To nie w platformie problemy. Po prostu niestety to jest bardzo wymagające środowisko w którym za pracę z resztą ludzie życzą sobie tyle hajsu ile tylko chcą.

Projekt głupich formularzy zamówień kosztował mnie pare tysięcy i przychodzi mi ciągle myśl do
  • Odpowiedz
@Teoriawojny: Bo to marnotrastwo środków skoro na sam ten proces tyle ich przeznaczono a nadal sklep nie jest w użyciu. Mogę polecić https://jash.pl/ którzy się w Preście specjalizują tylko przeczuwam że to i tak skończyłoby się wdrożeniem od nowa.

Skoro mowa na początku o budowaniu z szablonu to dlatego mnie dziwią późniejsze tysiące na tak w sumie nie aż ciężkie zmiany. Templatki trzeba dooobrze audytować przed wyborem, wiele wygląda super
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Podszedłem do tematu jako laik, najpierw do jednej firma, która mnie zrobiła w uja a później trafilem na konkretny team i tak od poprawki do poprawki.
Z tym, że to jest studnia bez dna, non stop jakieś wodotryski a ja chcę wpakować więcej towaru na sklep, w którym na dzień dobry panel użytkownika praktycznie nie istnieje. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Do dzisiaj sie zastanawiam co
  • Odpowiedz
@Teoriawojny: Ale sklep w ogóle sprzedaje skoro mówisz od dodaniu kolejnych produktów? Jeśli cię blokuje ta sytuacja i realnie produkty wprowadzone ale nie sprzedajesz jeszcze oficjalnie to może faktycznie z byle gotowca SaaS skorzystać na start byle marka już pracowała? Ja bym zrobił zdecydowanie tak! :) Tzn ja bym w takiej sytuacji postawił sobie WooCommerce i później elegancko zmigrował wszystkie dane, z SaaSów tak łatwo nie będzie ale za to
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Teoriawojny: co ogranicza presta? Presta to nie język programowania niczego nie ogranicza. Powiem tak, wybrałeś #!$%@?...e firmy i dlatego cały czas masz problemy. Jak to możliwe, że naprawili formularz kontaktowy a #!$%@?ło się coś innego, a no pewnie tak że grzebią w CSS i poprawiają selektory które wykorzystuje template i tak kilka elementów ma ta samą klasę dla jednego coś poprawią a ta zmiana psuje inny, powinni mieć produkcję oddzielona
  • Odpowiedz
@Nicescroll: Chwila, ta druga firma to pełen profesjonalizm, żeby nie bylo, kontaktowi i rzetelni ludzie, Ci pierwsi którzy byli to po prostu oszuści, którzy wzięli kasę i dali mi jednego człowieka zeby mi sklep stworzył.
Był sobie template, który wyglądał jak wyglądał, ja chciałem dodawać i zmieniać funkcjonalność bo to co było na początku nie działało, ta druga firma mnie za to kasuje bo robią po prostu swoją robotę z
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Teoriawojny: skoro drudzy są ok, to po co szukasz trzeciej firmy? SEO on page powinno być od początku więc kasę powinno się wydawać na off page i sem . Jak masz dobre produkty to wystarczy odpowiednio dobrać grupę docelową i późnej koszty promocji znacznie spadają. Kim była ta pierwsza firma napisz niech ludzie widza kogo unikać.
  • Odpowiedz
@Nicescroll: Ja tylko próbuje się dowiedzieć czy jak wybrałem na samym początku zły template to czy jest sens w to dalej brnąć czy zaorać to wszystko i zacząć od nowa.Teraz wdrażamy coś nowego i sprzątamy nadal jakieś babole po pierwszej firmie.
Ten pomysł z idosell podrzucilem dlatego, bo widzę że moja konkurencja ma na tym swoje platformy sprzedaży i idzie im naprawdę dobrze.
Źle to wszystko zrobiłem, teraz z perspektywy
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Teoriawojny: zaorać i postawić od nowa. Ale nie szukaj gotowców i nie oszedzaj na wszystkim , jak m to być twoje źródło utrzymania nie stawiaj tego na glinianych nogach. Zrób porządnie albo dedykowany sklep albo jeśli już chcesz coś taniej wykorzystaj ta preste jeśli sklep masz średni czy mały weź pod uwagę również woocommerce. Ale postawa to dobra firma ale to już chyba wiesz.
  • Odpowiedz
@Teoriawojny: jeżeli to twój pierwszy sklep to musi być SAAS, bo inaczej będziesz kończył za każdym razem z 'ulepem' jak wspomniałeś, w którym połowa rzeczy nie działa, a drugą połowe będziesz musiał własnoręcznie poprawiać, bo 95% firemek od presty weźmie hajs, coś tam zrobi byle przelew dostać i nara. A jak zgłosisz błąd miesiąc później to "działało jak robiliśmy, nie odpowiadamy za to co ktoś inny popsuł". Druga sprawa, że
  • Odpowiedz
@Uzytkownik_Wykopu: Dzięki kolego za solidna opinie, mógłbyś mi wyjaśnić na czym polegają wady idosell? Szukam i szukam i widzę, ze w mojej branży większość firm korzysta właśnie z ich usług, i to wszystko im się spina dosyc fajnie. Przeraża mnie natomiast to, ze to wydaje się takie zamknięte i hermetyczne, za wszystko są hajs.
  • Odpowiedz