Wpis z mikrobloga

#php #symfony #programowanie

Zanim coś przekręcę wolę się tutaj zapytać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W trakcie nauki Symfony 4 stworzyłem sobie projekt. Teraz chciałbym go połączyć z androidem używając REST API. Według tego co znalazłem, muszę teraz stworzyć osobny projekt i użyć FOSRestBundle. W sumie jedyne co mogę przekopiować to chyba modele?
Dobrze myślę, czy mogę api jakoś połączyć z istniejącym projektem? Chciałbym zacząć to robić od początku dobrze, żeby w trakcie pracy nie okazało się, że wszystko co zrobiłem, mogłem zrobić lepiej w inny sposób.
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zygfryd0: możesz dodać do istniejącego RestBundle i stworzyć osobne kontrolery dla swojego api. Jeżeli kod między normalnymi kontrolerami a restowymi będzie się powtarzał pomysł o jakiś serwisach
@zygfryd0:
Twój projekt w Symfony - zapewne standardowe MVC - to powinnna być tylko warstwa UI (tak - MVC to wzorzec UI, nie całej aplikacji/systemu).
Innym UI może być CLI.
REST API, to będzie kolejne osobne UI, być może również z użyciem Symfony, ale nie koniecznie.

Logika biznesowa powinna znajdować się osobnych warstwach aplikacji i domenowej. Te są niezależne od frameworka.

Polecam artykuł, jak i cały blog:
https://herbertograca.com/2017/11/16/explicit-architecture-01-ddd-hexagonal-onion-clean-cqrs-how-i-put-it-all-together/

Aczkolwiek czytając Twój