Wpis z mikrobloga

Boli mnie że jakieś popularne grupki celebrytów oddają 0,01% swojego miesięcznego dochodu charytatywnei i wszyscy biją im brawo. A kiedy ja oddaje połowę w podatkach i ledwo wiążę koniec z końcem to nikt plusa nawet nie da
#latwogang
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piottix: masz już 4 plusy xd
Ale no tak jest niestety i jest to wina zwykłych ludzi. Ze wszystkich moich znajomych to 90% kocha patoinflu, influ czy celebrytów i oddali by im wszystkie pieniądze xd
  • Odpowiedz
  • 29
@Piottix: pragnę zauwazyć że ich dochód wynika z tysięcy Mariuszków dających donejty gdy sami zarabiają po 4k netto na magazynie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
no i zamiast buldupić, że ci płacą mało, powinno ci zależeć na tym żebyś mógł legalnie płacić tyle podatków co oni


@vvvariacik: w sensie mniej niż teraz omijając system podatkowy czy jak? XD
  • Odpowiedz
@picasssss1:
po prostu, żeby podatki były niskie, żeby nie trzeba było omijać systemu podatkowego
do tego przy tych influencerach pomija się to, że to czego nie zapłacą w jednych podatkach to rozpieprzą na fury, biżuterię itd. od czego zapłacą vat
  • Odpowiedz
@Piottix: powiem więcej. Gdyby jutro znikneli wszyscy influencerzy i tego typu osoby to nic by to nie zmienło w prawdziwej gospodarce. Może mniej ludzi by po prostu przeżerało to co produkują zwykli ludzie. Natomiast gdyby znikneli przestawiciele jakiejś innej branży to całkiem sporo prawdziwej pracy nie zostałoby wykonane. Np. gdyby jutro piekarze przestali robić swoją robotę. (ofc kapitalizm wycenia lepiej typa który robi gównokontent w internecie niż typa co robi
  • Odpowiedz
po prostu, żeby podatki były niskie, żeby nie trzeba było omijać systemu podatkowego

do tego przy tych influencerach pomija się to, że to czego nie zapłacą w jednych podatkach to rozpieprzą na fury, biżuterię itd. od czego zapłacą vat


@vvvariacik: podatki dla najbogatszych są już mega niskie w porównaniu do przeciętniaka na uopie, gadaj o faktach nie o propagandzie.
  • Odpowiedz
@picasssss1:
nie oczekuję zmniejszania podatków dla najbogatszych, oczekuję, żeby najbiedniejsi na uopie płacili przynajmniej tyle samo, a najlepiej jakby płacili mniej niż ci najbogatsi
  • Odpowiedz
To zwykli ludzie na UoP są tymi którzy ciągną ten kraj, gospodarkę infrastrukturę i opiekę medyczną do przodu.


@szklarskaporeba: XD
Przecież większość ludzi na UoP jest płatnikami netto i wyciąga więcej z budżetu, niż do niego wpłaca, więc już nie róbcie z siebie takich męczenników. Gdyby taka składka zdrowotna była zryczaltowana, to każdy musiałby zapłacić ok 1000 zł miesięcznie, szybka kalkulacja i wychodzi, że jak zarabiasz mniej niż 13,000 PLN
  • Odpowiedz
Przecież większość ludzi na UoP jest płatnikami netto i wyciąga więcej z budżetu, niż do niego wpłaca, więc już nie róbcie z siebie takich męczenników.


@mandanda: w sensie jak zarabiam 10k brutto i oddaje te 36k państwu plus place VAT i akcyzę to jestem już bardzo bogaty? I korzystam netto z tego? Nie mając żadnych ulg, zwrotów podatków i innych? Typowy Janusz płaci mniej podatków niż ja więc o czym
  • Odpowiedz
@Piottix: @szklarskaporeba przecietny czlowiek na uop placi 9% skladki zdrowotnej czyli jakies ochlapy kilkaset zlotych. Milioner na liniowym zaplaci 4,5% czyli kilkadziesiat tysiecy miesiecznie i to on ciagnie ten system. Nie ma z tego tytylu zadnych lepszych przywilejów, ale za to wykopki wytrą sobie nim morde xD
  • Odpowiedz