Wpis z mikrobloga

Jeżeli chce zrobić 400kg w siadzie muszę podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej, wymagać jeszcze więcej od siebie. Dzisiejszy trening pozwolił mi się wykazać, sprawdzić czy jestem na to gotów :)

Trening dynamic effort lower, i nowa 3 tygodniowa fala, przekraczanie kolejnych granic.

Cambered squat bar zostaje zamieniony na safety squat bar, a łańcuchy na gumy, układ powtórzeń z 5x5 na 12x3 - czyli wzrost pracy góry pleców (przez sztangę), wzrost wymagań co do siły ekscentrycznej i kontroli(przez gumy), oraz duży wzrost objętości (25 powtórzeń vs 36 powtórzeń).

Band GM 3x25
Band ham curl 3x25
AB band side 3x10 per side

SSB box squat 12x3 - 212kg
Speed pull 12x1 275kg
Yates rows 155kg 10/10/8
Reverse hypers 3x15
Lat pulldown wide grip 3x15

Cały trening skończony w trochę ponad godzinę. Kałuże potu zostawiłem. Chociaż od początku miałem w głowie żeby olać ten trening heh, po prostu nie czułem ochoty, motywacji, plecy miałem obolałe po środowym treningu. Ale pocisnąłem do bólu narzucając sobie ogromne tempo. Te 12x3 serii siadów skończyłem w niecałe 20min :)
Żadnej zabawy tutaj nie było, od pierwszej serii miałem dość i chciałem to kończyć, ale wmawiałem sobie że zrobię jeszcze jedną serie i jeszcze jedną i kolejną i tak dotrwałem do samego końca lol.

Na nagraniu 4 ostatnie serie siadów, 3 ostatnie serie ciągów, oraz ostatnia seria Yates rows.

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf #pokazforme
IntruderXXL - Jeżeli chce zrobić 400kg w siadzie muszę podnieść poprzeczkę jeszcze wy...
  • 20
@IntruderXXL: Przed takimi siadami rozgrzewas sie inaczej niz

Band GM 3x25
Band ham curl 3x25
AB band side 3x10 per side

Tzn. czy robisz serie wstepne np. 60, 100, 150, 212 kg? Jak to u Ciebie wyglada?
Band GM 3x25

Band ham curl 3x25

AB band side 3x10 per side


@DywanTv: To jest ogólna rozgrzewka, następnie zaczynam od sztangi z gumami, i dokładam po 20-30kg. aż dojdę do ciężaru roboczego którym następnie wykonuje dany zakres, czyli dzisiaj 12x3
Nie kumam jak to mozna z czyms takim sie wyrobic w godzine xdd Mi godzine schodzi na rozgrzewke + wszystkie serie jednego boju. Ale w sumie robie dlugie przerwy.


@DywanTv: GPP budowane przez lata :) Wiesz organizm potrzebuje bodźca, a potem zaadaptuje się. Jeżeli ty ciągle między seriami odpoczywasz po 5min, to zawsze tyle będziesz potrzebował :) Musisz zacząć skracać czas między seriami, oczywiście nie z 5minut do 30sekund lol. Ale
przyjemna objętość, podziwiam GPP :D


@spaghetti_galopuje-2: Dzięki :) A wiesz ja mam wszystkie powody aby tego GPP nie mieć bo przecież jestem 165kg przebrzydłym grubasem :P Jednak cisnę i zostawiam innych mocno w tyle jeśli o to chodzi.

Mnie natomiast dziwią ludzie którzy o to GPP nie dbają... nie wiedzą ile tracą i jak bardzo ograniczają swój potencjał, zwiększają ryzyko kontuzji.
Wiesz pierwszy lepszy przykład BigMajk - przecierałem oczy ze zdumienia
czy taki wieloletni ekstremalny trening grozi czymś kręgosłupowi, nawet przy poprawnych ćwiczeniach z pasem?


@jos: Oczywiście że tak, taka jest natura ekstremalnego treningu, że ćwiczysz ekstremalnie, chcesz przesuwać swoje bariery jak najdalej i jak najszybciej. Do tego dochodzą ekstremalne obciążenia, gdzie wystarczy chwila nie uwagi, przeszacowanie swoich możliwości i można skończyć w szpitalu, zakończyć swoją "karierę".

Ale ciało adaptuje się do obciążeń, zadań które wykonuje. Nie tylko mięśnie robią się większe
@IntruderXXL: czy zwiekszyc GPP mozna tex takimi rzeczami jak gra w pilke, sporty walki czy jakimkolwiek innym sportem?
A z takich silownianych rzeczy, cxy dobrym pomyslem bedzie zaczecie od np laczenia malych cwiczen, izolacji w obwody bez zadnej przerwy a dopiero po jakims czasie skracanie prxerw miedxy seriami w siadach czy wyciskaniach?
@TomekABC123: Wiesz zależy, ale właściwie każdy wysiłek fizyczny, sport, niesie za sobą jakieś korzyści dla GPP.

Jeśli chodzi o siłownie, to oczywiście nie zaczynasz od ucinania przerw, ogranicza ich, przy najcięższych, głównych seriach. Ale np pierwsze kilka bardzo lekkich serii rozgrzewkowych robisz właściwie bez przerwy. Asysty tak jak wspomniałeś łączysz w jakieś superserie, obwody itp, no masz mnóstwo kombinacji. To też nie zawsze, no wszystko zależy od ćwiczenia, celu w jakim